resident-evil-7-oyunu

Resident Evil (Ölümcül Deney) 7: Biohazard

2017’ye adım atar atmaz kullanıcıyla buluşan yılın ilk popüler oyunu Resident Evil7 ile, bulmacayı çözen kazanıyor. Resident Evil serisinin son versiyonu olan bu oyun, FPS oyun sistemi ile uyumlu ve ipuçlarını toplamaya yönelik tasarlanmıştır.

Zombi dehşetiyle sarsılan Raccoon City şehrinde geçen ve 1998 senesine dayanan olaylar, bu kez farklı zaman ve mekanda gerçekleşiyor. Günümüze uyarlanmış Resident Evil7 ile şimdi, yeni kahramanlarla tanışmanın tam zamanı.

Capcom tarafından geliştirilen ve gizli bir sırrı ortaya çıkaran bu oyunda, deliler evinde delirmeden ipuçlarını takip etmeniz gerekiyor.

Korkuyu adeta iliklerinize kadar hissedeceğiniz bu seride, stilize edilmiş görseller yerine huzursuzluk veren bir gerçeklik esas alınmıştır. Jack ile Marguerite malikanesinden canlı çıkmanın mücadelesi bu.

Gerilim ve korku severlerin tüm beklentilerini karşılayacak özelliklere sahip bu platformda, hayatta kalma mücadelesi bu seri ile farklı bir boyut kazanıyor.

Kullanıcılarına bambaşka bir oyun tecrübesi sunan son seride, bir öncekinin başarısı katlanıyor, fakat bunu yaparken de “korku” ana fikrinden uzaklaşmak yerine, daha da fazla üzerine koyarak son olmanın gerektirdiği kalite farkını da ortaya koyuyor.

Amaç sadece zombilerlesavaşmak değil bu kez, saklanma ve tehlike anında kaçma teknikleri de yenilik katıyor bukorku dolu sahnelere.

Yeni bir oyun motoru kullanan Resident Evil7’de oyuna heyecan katan tüm grafikler, göz kamaştıran bir kaliteye sahip.

resident-evil-7-oyunu

24 Ocak 2017’de piyasaya çıkan bu oyun, Ethan Winters karakteriyle hayat buluyor.

Ethan kayıp olan eşi Mia’yı arıyor. 3 yıldır kayıp olan ve yetkililer için öldüğü tahmin edilen Mia’dan gelen bir mesaj Ethan’ın hayatını bir anda değiştiriyor.

Mia gönderdiği mesajda Ethan’ı Dulvey’e davet ediyor ve kendisini bulmasını istiyor.

Bu çağrıya kulak veren Ethan, eşinin söylediği yere geldiğinde Mia’yı terk edilmiş bir çiftlik evinin bodrum katında hapsedilmiş bir şekilde buluyor. Mia’nın söyledikleri karşısında dehşete kapılan Ethan, kendisine gelen mesajı aslında Mia’nın değil, Baba(Daddy)‘nın gönderdiğini öğrenir. Buradan kalmalarını söyleyen eşinin sözü biter bitmez Ethan’ı, bir bayan arıyor ve Ethan’a tavan arasında bir kaçış yılından bahsediyor.

Mia ile tavan arasına koşarken bir anda dönüşen Mia’nın saldırısına uğrayan Ethan, onu orada öldürmek zorunda kalır. Bir anda bayılan Ethan gözlerini açtığında kendini Baker Ailesi ile karşılar. Elleri bağlı bir şekilde tutsak edilen Ethan yapılan işkencelerden kurtulmak için, büyük bir mücadele vermek zorunda. Oyun tamamen bundan sonra başlıyor.

Bu evden kaçmak için hayatta kalması gereken Ethan, ileriki bölümde seçim yapmak zorunda kalacak. Hem sevdiklerini korumak, hem de mutasyona uğramış yaratıklarla savaşması gerekiyor. Hayatının en zor anlarını yaşarken, sizin de ona yol göstermeniz bekliyor. Bu oyun mutlu sonla bitsin istiyorsanız, verdiğiniz kararlara ve savunma tarzınıza çok dikkat etmeniz gerekiyor. Baker Ailesi’nin hayatını olumsuz etkileyen o gün, şimdi de Ethan’ın kabusu olmak üzere. Ethan’a yardım edebilecek tek kişi sizsiniz. Korkunun damarlarınızda dolaştığını hissedeceğiniz Resident Evil7 ile, farklı bir dünyanın kapılarını aralamaya hazır olun.

 

Resident Evil (Ölümcül Deney) 7: Biohazard İçin Yorum Yap