adil kullanım kotası

Adil Kullanım Kotası Dolunca Yapabilecekleriniz

Erişimi hızlandıran ve şuan tüm sektörlerde aktif olarak kullanılan internet, 90’lı yılların bize kazandırdığı en büyük teknolojik gelişimler arasındadır. Günlerce süren evrak işlemleri, internet sayesinde online sistemle çok kısa sürede ulaşması gereken yere, ulaşıyor ve zaman avantajından dolayı da popülerliği günden güne yükselmeye devam ediyor.

İnternetin yaşamımıza kattığı kolaylıklara her geçen gün yenisinin eklenmesi demek, internete olan ihtiyacın daha da artması demektir. İnternet ve akıllı cihazların ortaklığını pekiştiren uygulama ve yazılımlar, online kavramını çoğu zaman yaşamımızın merkezine taşıyor.

İş hayatından günlük hayatımıza kadar, oyun oynamak ya da iletişim kurmak gibi birçok platformda bize yardımcı olan ve keyifli vakit geçirmemizi sağlayan internetin, belki de en büyük sorunlarından biri AKK yani, kota takip sürecidir. Belli bir kota ile sınırlandırılmış olan hattınızın ummadığınız anda dolması veya aşımı demek, kullanıcı için can sıkıcı bir durumdur.

Gerektiği anda veya kullanımı zorunlu olan zamanlarda erişim sorunu yaşamak, işlerin aksaması anlamına gelir. İster önemli bir toplantı öncesi gelmesini beklediğiniz bir mail’in gelmemesi durumu, isterseniz de sosyal hayatınızdaki aktifliğinizi online yaşamınıza dahil etme durumu, olayın büyüklüğü veya önemi internetin hayatımıza kattığı gerçekleri asla değiştirmez.

adil kullanım kotası

Adil kullanım kotasını aşmamak için sonuna kadar izlemeyeceğiniz videları açık tutmayın.

Fotoğraf, müzik, haber, mesaj, video, oyun gibi birçok platformda hizmet sunan interneti, daha verimli kullanarak AKK dolumuna izin vermeden, alışkanlıklarımızdan vazgeçmemesi için kotayı düzgün kullanmak gerek. Fakat, internetin bize sunduğu seçenekleri düşünecek olursak AKK konusunda sıkıntı yaşamamak, biraz hayal görmek gibi bir şey.

Akk’yı Aşmamak İçin Neler Yapılabilir?

Bu sorunla karşı karşıya kaldığımızda, bocalamamak için önceden planlamalar yapıp, internet ulaşımı olmadığı vakit neler yapabileceğimiz bir gözden geçirmek gerek.

AKK Dolunca Neler Yapabilirsiniz

  • Kişisel bakımınıza vakit ayırın
  • Vücut sağlığınız için spor yapın
  • Limitsiz kota tercih edin
  • AKK kalksın kampanyalarına katılın
  • Sanal olmayan masa oyunları oynayın
  • Kurslara gidin el becerinizi ya da dil becerinizi geliştirin
  • Sosyal yardımlaşma derneklerine üye olun
  • Müzikle uğraşın
  • Yemek yapın
  • Ruh eşinizi bulun

Tüm bu öneriler asosyal yaşamdan çıkıp, bir cihaz ekranı arkasında değil de, yüz yüze iletişim kurmanın size daha geleceği için sunulmuştur. Şimdi sizde bu tavsiyeleri iyi bir değerlendirmeden geçirip, sokağa çıkıp elinizde cep telefonu ve gözleriniz ekrana bakılı olmadan, etrafınıza bir bakın. Ne demek istediğimizi anlamakta hiç zorlanmayacaksınız. Unutmayın ki, sevdiklerinize hazır vakit varken zaman ayırmanız gerek.

Adil Kullanım Kotası Dolunca Yapabilecekleriniz İçin Yorum Yap