App Lock – Android İçin Uygulama Kilitleme Uygulaması

21.yüzyılda artık devir mobil devri olduğundan telefonlarımız eşittir biz oldular. İçerisinde kimsenin bilmemesi, öğrenmemesi gereken özel hayatımıza dair bütün bilgileri barındırıyor olduk. Maalesef ki bu özel bilgilerimizin çoğu zaman gizliliği hiç olmayacak şekilde ihlal edilebiliyor. Bununda sonuçları hayatımıza büyük bir etki olarak yansıyabilmekte. Bu yüzden artık Android telefonlarınızda gizli ve önemli verilerinizi kilit altında tutabilirsiniz.

AppLock, telefonunuzda ki fotoğraf, video, metin, sms gibi bir çok dosyayı içerisinde barındırabilir. Bu dosyalara erişmeye çalışan kişilerden sizin belirlemiş olduğunuz şifrenin girilmesini ister. Bu şifre kesinlikle siz olmadan açılamaz ve kırılamaz.

Google üzerinde şuanda aktif olarak 100 milyon indirilmesi bulunan App Lock uygulaması Android 6.0’ın gelmesiyle birlikte artık kilit modeline parmak izini de eklemiş bulunuyor. Bu sayede Android 6.0+ kullanıcıları, kilitlerini açarken parmak izini kullanabilecekler.

Sadece bilgilerinizi kilitlemekle kalmayıp, telefon içerisinde belirlediğiniz uygulamalara da şifre ile erişim sınırlaması koymaktadır. Örneğin, WhatsApp uygulamanıza App Lock ile şifreleme yaptığınız sürece WhatsApp’a her girişte sizden şifre isteyecektir. Bu şifreyi girmediğiniz taktirde WhatsApp açılmayacaktır.

Görev yöneticisi tarafından kesinlikle görüntülenmeyen bu programı, telefon üzerinden sizin yetkiniz ve şifreniz olmadan kaldırılması da mümkün değildir. Bu yüzden koymuş olduğunuz şifrenizin akılda kalıcı olmasını tercih ederiz. Unutulduğu taktirde telefonunuz içerisinde ki tüm verilerin silinmesiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. 10 milyon kişi tarafından indirilmiş ve 4.3 yıldız verilmiş olan bu başarılı uygulamayı indirebilirsiniz.

Benzer İçerikler

1 thought on “App Lock – Android İçin Uygulama Kilitleme Uygulaması”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Algılandı

Tek gelir kaynağımız reklamlarımız. Lütfen buna mani olmayın. Sizi rahatsız etmeyecek reklamlar yayınlıyoruz.