Camii’de Telefonunu Şarj Eden Genç’ten Örnek Davranış

Günlük hayatımızda altıncı uzvumuz olarak yanımızdan ayırmadığımız akıllı telefonlarımızın kullanımına büyük bir zaman ayırıyoruz. Bu sebepten ötürüdür ki şarjının bitmesi kaçınılmaz hale geliyor. Herkes gibi telefonunun şarjı biten Zonguldak’ta bir genç, yazdığı not ile sosyal medyanın ilgi odağı oldu!

Ülkemiz ne kadar popüler kültürün esiri olmuş olsada, A.B.D’deki gibi para ve güç ilişkilerine karşın sevgi ve saygı temellerine dayatılarak yürütülüyor. Zonguldak’ta bulunan Hz. Ali Camii’nde gerçekleşen bir olayda sözü geçen genç gönülleri fethetmeyi başardı. İsmini hala bilmediğimiz genç, cep telefonunu camiide şarj etti. İşte olaylar tam da bundan sonra başlıyor.

Telefonunu şarj eden kişi 1 lira bırakıp imamdan helallik istedi.

Telefonunu şarj eden kişi 1 lira bırakıp imamdan helallik istedi.

İhlas Haber Ajansı’nın kaynaklarına göre, temiz yürekli bir gencimiz cep telefonunu cami de şarj ettikten sonra vicdanını rahat hissetmedi. Parasını vermediği bir elektriği kullandığını düşünerek bunun karşılığında camii sorumlularından helallik istemesi gerektiğini düşünmüştü. Her ne kadar toplu ibadetlerin gerçekleştirildiği bu yerlerde olmuş olsa da genç arkadaşımız camiye karşı borçlu kalmak istememiş.

İmam’dan Helallik İstemesi Gönülleri Fethetti.

Bu isimsiz ama herkese örnek olan davranışı ile toplumun takdirini kazanan genç, akıllı telefonunu şarj ettikten sonra imam amcasına bir mesaj bıraktı. Mihrap üzerine bırakmış olduğu notta, telefonunu şarj ettiği için helallik istediği ve bağış olarak 1 TL bıraktığını yazmıştı. Yaklaşık olarak 5 dakika boyunca camiinin elektriğini kullandığını ve “Hakkını helal et imam amca!” yazan notu bulunuyordu.

İmam Notu Akşam Namazı’nda Buldu!

Adı gibi güzel Hz. Ali Camii’nde görevli olan Yasir Demir adlı imam, gencin bırakmış olduğu notu akşam namazını kıldırmak için cemaatle buluştuğu sırada buldu. Notu okuduktan sonra cami görevlisi Yasir, okuduğu nottan çok duygulanmıştı. Böyle olayların çok nadir olmasından dolayı hislerine kapıldığını ve basın mensuplarına diğer insanlara da örnek olması için şu konuşmayı yaptı.

İmam helallik notunu akşam namazında gördü.

İmam helallik notunu akşam namazında gördü.

Hakkaniyeti ararken, takvaya ulaşacağımız yolda Hak ve hukuk oldukça mühimdir.  Sizlerle paylaştığım bu örnek davranışın, bu devirde karşılaşmamız nasıl vicdan sahibi gençlerle birlikte olduğumuzu gösteriyor. Dünya onların hatırına dönüyor. Unutmayın! Hayatımda ilk defa böyle bir şey başıma geliyor.  Allah bunun gibi gençlerimizden razı olsun! Belki çoğu insan için bu durum normal gibi gelebilir. Fakat o gencimiz bırakmış olduğu bu not sayesinde, millet olarak Hakk’a ve Hukuk’a ne kadar önem verdiğimizi bir kez daha bize öğretmiş oldu.

Bu sözlerle konuşmasını tamamlayan İmam Yasir telefonunu şarj eden genci camiye davet ettiğini ve onunla tanışmak istediğini ve muhabbet etmekten büyük keyif alacağını dile getirdi.

Namaz Vakti İndir - Diyanet İşleri Başkanlığı Uygulaması
Diyanet İşleri Başkanlığından Namaz Vakitleri Android Uygulaması
Ezan Vakti / Kuran-ı Kerim Pro Android Uygulama
Günde 5 vakit namazın zamanını geciktirmeden, uygun görülmüş zaman dilimlerinde görevlerini yerine getirip, Kuran-ı Kerimde yer alan duaları ve sureleri okuyan kişiler için, teknolojinin en büyük katkı ve yardımcılarından biri olan, en beğenilen ve tercih edilen ezan programı olan Ezan Vakti/Kuran-ı Kerim Pro ile, ezan vakitlerini girmeniz yeterli.

Camii’de Telefonunu Şarj Eden Genç’ten Örnek Davranış İçin Yorum Yap