Carkifelek

Son Sürüm (Android)
Editörün Puanı

Virüs Testi

Temiz

Yorum Yap

Hemen İndir

  • Lisans Ücretsiz
  • İşletim Sistemi Android
  • Dil Türkçe
  • Üretici
  • Boyut 26 MB
  • Tarih 2 sene Önce
  • İndirme Sayısı 149

Çarkıfelek oyunu android uygulaması

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Toplam 2 puan.
5 üzerinden 4,50
Loading...

Yıllardır ekranlarda severek izlediğimiz kelime oyununun şansla birleştiği eğlenceli bir platform olan Çarkıfelek şimdi, tek kişilik oynanan renkli grafiğiyle cep telefonu ve tabletlerde eğlendirmeye devam ediyor. Aradığınız kelime bazen bir Atasözü bazen de bir Şarkı Sözü ya da bir Kamyon Arkası söz olabilir.

Siz çarkı çevirin sessiz harflerden birini tercih edip, dokunun ve eğer aradığınız kelimelerde bu harfler var ise, olduğu sayı çarpımı kadar çarkta beliren sayıyı kazanın. Örneğin; aradığınız Atasözü “Sona kalan dona kalır” ise ve siz çarkı çevirdiğinizde 500 puan geldiyse, siz de “N” harfi olduğundan (500*3) 1500 puan kazanırsınız.

Pasgeldiğinde oyun pas geçmiş, İflas geldiğinde de puanınız sıfırlanmış olur. Tüm sessiz harfler bittiğinde artık tahmin yapmak zorunda kalırsınız. Eğer sessiz harfler bitmeden aranılan söz dizisini bulduysanız da “Tahmin Et” butonuna basıp, emin olduğunuz sesli ve sessiz harflere basarak aranılan cevabı doğru vererek, topladığınız puanları kazanarak diğer kategori ile oyuna devam edersiniz.

Şansına güvenen ve oyalanmak adına bir oyun arayanlar için ideal bir seçenek olan Çarkıfelek ile, zamanınızı keyfe dönüştürebilirsiniz. 550 sorudan oluşan bu mükemmel ve bir o kadar klasikleşmiş oyunda, genel kültürünüzün ve şansınızın avantajını bolca kullanabilirsiniz. Çark dönsün ve oyun başlasın istiyorsanız sitemizi ziyaret edip, bu eğlenceli uygulamayı indirmeniz yeterli. Bildiğiniz yerden gelsin ama, iflas gelmesin. Şansınız bol olsun. Film, Oyuncu, Kitap aranılan kelimeler ne olursa olsun, önemli olan doğru tahmin etmek.

Çarkıfelek Oyunu Tanıtım Videosu

 

Carkifelek İçin Yorum Yap