Çinin Büyük Şirketi iPhone 8’i, Android Olarak Piyasaya Çıkardı

iPhone 8 sızıntılarından sonra tüm dünyanın hayranlıkla beklediği çerçevesiz telefonun birebir aynısını Xiaomi piyasaya sürdü. Aslında kendilerini iPhone’la kıyaslama gibi bir durumları yok. Ancak iPhone 8’in sızdırılan fotoğraflarına baktığımızda Xiaomi’nin hiçbir farkı olmadığını gördüğümüzden yorumlar bu denli oldu.

Çin’in teknoloji devi daha önceden de piyasaya sürdüğü telefonlarla göz kamaştırmıştı. Hem fiyat olarak uygunluğundan dolayı hem de sunduğu özelliklerle beraber piyasadaki çoğu akıllı telefondan daha üst bir segmentte yer alıyor.

Çinin Büyük Şirketi iPhone 8’i, Android Olarak Piyasaya Çıkardı

Çinin Büyük Şirketi iPhone 8’i, Android Olarak Piyasaya Çıkardı

Xiaomi’nin Mi Mix adını taşıyan yeni akıllı telefonunun lansmanında herkesi hayrete düşürdü ve bir o kadar da övgü dolu yorumlar aldı. İlk Pazar olarak şirketin vatanı Çin’de gelecek aydan itibaren satışa sunulacak telefonun iPhone 8’in daha çıkmadan uyguladığı pazarlama taktiğini gölgede bıraktığını düşünebiliriz.

Lansman’da konuşma yapan teknoloji uzmanlarının genel olarak söylediklerini özetleyecek olursak, bu zamana kadar çıkan akıllı telefonlar arasında en ince çerçeveye sahip oldukları sonucuna varıyoruz.  Bizi en çok düşündüren konu ise Xiaomi’nin telefonları ne zaman Türkiye piyasasında yer alacak?

Çinin Büyük Şirketi iPhone 8’i, Android Olarak Piyasaya Çıkardı İçin Yorum Yap