Clean Master En İyi Android Temizleme Uygulaması

Clean Master 2009 yılında kurulan Cheetah Mobile’ın yaptığı işletim sistemi iyileştiricisi olarak piyasaya sürülmüştür. Bu uygulamanın en büyük özelliklerinden biri de Cheetah Mobile’ın tanınmasını sağlayan ilk uygulama olmasıdır.

İlk olarak Android iyileştiricisi olarak piyasaya sunulan Clean Master ardından iOS ve Windows Phone işletim sistemleri içinde piyasaya sunulmuştur. Şu anda Google Play Store üzerinde 34.351.804 indirme sayısına sahiptir.

Clean Master uygulamasının ana amacı kullanıcının ihtiyacı olmayan fakat işletim sisteminin arka planında çalışarak sistemi yoran uygulamaları kapatarak bellek serbestliği sağlamaktır. Bu amaç doğrultusunda kullanıcılarına daha hızlı telefon deneyimi sağlamayı hedeflemektedir.

Ayrıca cihaz üzerinde biriken gereksiz uygulamaları da Clean Master’ın üstün temizleme hizmeti sayesinde kolayca silebilirsiniz. Böylelikle telefon hafızanız gereksiz dosyalardan arındırılmış olup daha fazla depolama alanı kullanılabilir hale gelir.

Android telefon ve tabletlerinizi temizleme ve hızlandırma konusunda en iyi uygulama.

Android telefon ve tabletlerinizi temizleme ve hızlandırma konusunda en iyi uygulama.

Clean Master sadece bellek yönetimi konusunda iyileştirme sağlamakla kalmayıp, telefonunuzun gizliliği ve güvenliği konusunda da iyileştirme yapmaktadır. Sisteminiz üzerinde periyodik bakımlar gerçekleştirerek, telefonunuzu casus yazılımlardan, trojan ve reklam destekli zararlı yazılımlardan korur. Bu özelliği sayesinde Clean Master AV-TEST tarafından en iyi antivirüs motoru olarak seçilmiştir.

Uygulama yönetimi sayesinde ise, uygulamalarınızın sisteminizde kapladığı alanı görebilir ve bu uygulamaları sisteminizden kaldırabilirsiniz. Uygulamaları kaldırırken sisteminizde artık dosya bırakmaması da Clean Master’ın uygulama yöneticisinin ne kadar güçlü olduğunu ortaya koymaktadır.

Uygulama yönetiminde bulunan Yedekle bölümü sayesinde, telefonunuzda bulunan herhangi bir uygulamanın APK dosyasını kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

Google Play - Android İçin Uygulama Yükleme Mağazası
Android İçin Uygulama İndirme Mağazası
Clean Master - Android Sistem Temizleyici
Android sistem temizleme ve antivirüs koruması

Clean Master En İyi Android Temizleme Uygulaması İçin Yorum Yap