Çok Geç Kalmadan Pokemon Go Macerasına Başlayın

6 Temmuz 2016’da Niantic tarafından geliştirilen Pokemon Go oyunu, Türkiye sürümü henüz hazır olmamasına rağmen ülkemizde de oldukça adından söz ettirdi. Android ve İOS tabanlı artırılmış gerçeklik oyunu olan, sanal ve gerçek arasındaki o ince çizgiyi kullanıcılarına mükemmel bir şekilde hissettiriyor.

Mobil oyun dünyasının listende şuan kendine önemli bir yer bulan bu oyunda, Pokemon avını başarıyla tamamlayan kazanıyor.

Pokemon Go’yu cihazlarınıza indirmek için yapmanız gerekenler;

Android Cihazlara Pokemon Go İndirme

Android işletim sistemli bir telefon kullanıyorsanız bu oyunu indirmek için yapmanız gereken, APK dosyasını bulup cihazınıza kurmaktır. Bunu yaptıktan sonra, Ayarlar bölümüne girip, Güvenlik seçeneğinden Bilinmeyen Kaynaklara İzin Ver yazısına tıklayıp aktif konumuna getirmek ve bu dosyanın kurumuna izin vermektir.

iOS Cihazlara Pokemon Go İndirme

İOS iletişim sistemli bir cihaz kullanıyorsanız bu oyunu indirmek için yapmanız gereken de, Kuzey Amerika, Yeni Zelanda ve Avusturalyaülkelerinde çıkan bu oyun için kullanmakta olduğunuz Apple hesabınızı bu ülkelerden birinde gösterip, Pokemon Go’yu indirmektir.

Sanal gerçeklik üzerine kurulu olan bu oyunda durmak yok. Seçtiğiniz pokemon kahramanı ile, konum bildirimiyaptığınız mekanlara saklanmış pokemonları yakalayıp, Poke Topu içine hapsederek onları eğitip, koleksiyonu tamamlamanız gerekiyor. Trade sistemiyle pokemon transferi yaparak bu koleksiyonun eksiklerini tamamlamak, çok kolay. Oyun içerisinde bulunan PokeStop denilen istasyonlar da fazladan poke topu elde edebilirsiniz. Koleksiyonda bulunan pokemonlarla Poke Gym adındaki salonlarda rakiplerinizle savaşabilirsiniz. Konum bildirimi açık olduğu için, oyun şarj konusunda biraz sıkıntı yaratabilir. Gerçek mekanlarda sanal kahramanları yakalamak, sanki biraz hayal ürünü gibi gelse de artık Pokemon Go ile, bu gerçek hayatta olabilen bir durum. Siz nereye giderseniz değil, pokemonlar neredeyse sizi oraya çağıran alışılmış düzenin dışında bir oyun.

pokemon go indir android için 3

Bluetooth bağlantısı ile kullanıcıya uyarı verip pokemon tespit ettiğini belirten ve sanal gerçeklik esasına dayanan farklı bir oyunla artık her şey çok daha eğlenceli olup, evde oturmak yerine sokaklarda adım atmaya yönlendiren bu platform ile sizde en kısa zamanda tanışıp, pokemon avına başlayabilirsiniz.

Haydi gençler bu av sadece ekrana gizlenmiş bir heyecan ya da macera değil, gerçek ortamınıza biraz sanallık katan sıradışı bir avlanma şekli. Arayın, bulun, etkisiz hale getirip, eğitin ve koleksiyonunuza dahil edin. Bu oyun gerçekten de sıkıcılıktan ve klasikleşmişlerden uzak, çok daha başkatasarıma sahip olan bir oyun.

Pokemon Go - Android Cihazlar İçin Pokemon Yakalama Oyunu
Android için Pokemon Go, pokemon yakalama oyunu.
Pokémon GO - iOS Cihazlar İçin Pokemon Oyunu
iOS Cihazlar için Pokémon avlama mobil oyunu

 

Çok Geç Kalmadan Pokemon Go Macerasına Başlayın İçin Yorum Yap