Facebook Belediye Özelliği Nasıl Kullanılır?

Bu yazımda şu anda ülkemizde kullanılmayan Facebook’un belediye özelliğinden bahsedeceğim. Facebook belediye özelliği şu anda yabancı ülkelerde Amerika’da özellikle kullanılıyor, fakat ülkemizde henüz aktif değil. Facebook belediye özelliği ülkemizde aktif olduğunda aşağıdaki adımları uygulayarak sizde belediyenizdeki görevli üyelerini görebileceksiniz.

Sevelim ya da sevmeyelim Facebook’un siyaset üzerinde etkisi var. Sosyal medya Başkan Donald Trump’ın seçilmesine katkıda bulundu. Zira CEO’su Mark Zuckerberg sahte haberlerde suçlamayı azaltmaya çalıştı. Çok yakın bir zaman önce Mark Zuckerberg, Facebook’un siyasetteki rolünü kabul etti ve pazartesi günü sosyal ağın belki de en etkili olabilecek özelliği olan belediye özelliğini tanıttı. Facebook pazartesi günü kullanıcılarına Amerika’daki tüm masaüstü ve mobil kullanıcılara kendi yerel yetkililerin de kolayca ulaşmalarını sağlayan bir araç sundu. Buna Facebook’un kendi kendini ve özellikle de siyasi tartışma da gördüğü şeyi hatırlatan belediye Sarayı deniyor.

Henüz ülkemizde kullanılmasa da yakın zamanda geleceğini düşündüğüm için şimdiden ben sizi bilgilendirmek istedim. Facebook belediye özelliğini nasıl kullanacağınızı aşağıda resimli olarak anlatacağım.

Facebook Mobil
Android telefon ve tabletler için Facebook indirme ve yükleme hakkında bilgiler ve indirme linkleri

1. Facebook uygulamasında Ayar sayfalarınızdaki“Belediye Binası” sekmesini bulun veya facebook.com/townhall adresine gidin.

facebook belediye sarayı özelliği

2. Adresinizi girin. Temsilcilerinizi adresinizi girerek görebilirsiniz.

facebook belediye temsilcileri özelliği

3. Temsilcilerin listesini görün. Zaman tünelinizde ve Feed’inizde güncellemeleri görmek için Facebook Sayfalarını takip etmeyi seçebilirsiniz. Ayrıca iletişim tuşuna basarak iletişime geçebilirsiniz.

facebook belediye temsilcileri özelliği

4. Facebook, arayıp, mesaj atmanıza ve e-posta göndermenize ayrıca listelenen her bir temsilcinin Facebook Sayfası’na gitmenize olanak sağlar. Mesajlar, Facebook Messenger üzerinden gönderilir.

facebook belediye temsilcileri

Bu güncelleme ülkemize geldiğinde yönetim hakkında sizi rahatsız eden şeylerle ilgili mesaj gönderebilir ve şikayetlerinizi anında Facebook üzerinden iletebilirsiniz Facebook tarafından çıkartılan bir belediyecilik özelliği sivil katılımın yönetime olan etkisini artırmayı planlıyor.

Facebook Belediye Özelliği Nasıl Kullanılır? İçin Yorum Yap