messenger canlı konum

Facebook Messenger Geçici Canlı Konum Paylaşma

Facebook Messenger uygulamasında canlı konum paylaşımı bugün itibari ile etkinleştirildi. Messenger canlı konum paylaşımı ile arkadaşlarınız yada ailenizle 60 dakikalığına konumuzunu canlı olarak paylaşabileceksiniz. Canlı konum paylaşımı ile konumunuzu canlı olarak takip edilmesine izin verebileceksiniz. Konumunuzu tek bir kişi ya da bir grupla paylaşabilirsiniz.

Bu özellik ile örneğin arkadaşlarınızla bir yerde toplanacağınızda yerinizi tam olarak sürekli takip etmeleriniz sağlayabilirsiniz. Bu randevularına geç kalan ve bahanelerine inanılmayan kişile için çok işe yarayacak gibi görünüyor. Ama trafiği bahane edip randevunuza geç kalıyorsanız yapacak birşey yok. Gerçekler apaçık ortada olacak.

Facebook Messenger’da 2015 yılından itibaren konum paylaşımı yapılıyordu. Bugünden itibaren konumuzu canlı olarak paylaşabilirsiniz.

messenger canlı konum paylaşma

Canlı konum paylaşımı nasıl yapılır?

Canlı olarak konumuzu paylaşmak için Messenger’da konum simgesine dokunmanız yeterli. Bir grup yada arkadaşınızla mesajlaşırken konum özelliğine tıkladığınızda canlı konum paylaş butonunu resimdeki gibi göreceksiniz.

Canlı konum paylaşma sizce nasıl olmuş. Faydalı mı zararlı mı olur?

Android İçin Facebook Messenger Uygulaması
Facebook uygulaması ile tümleşik olarak çalışan ultra mesajlaşma uygulaması

Facebook Messenger Geçici Canlı Konum Paylaşma İçin Yorum Yap