Facebook Messenger ile Artık SMS Gönderilip Alınabilecek

Sosyal medyanın tüm dünyadaki bilinen adı Facebook, Messenger uygulaması ile birlikte mesajlaşmayı ayrı bir uygulamaya taşıdı. Facebook Messenger ile mesajlarınızı gönderip alabilirsiniz. Ayrıca Messenger uygulamasına sesli ve görüntülü arama özelliği de getirdikten sonra işlevselliği artırılan uygulama ile ilgili çalışmaları sürdüren Facebook ekibi şimdi de SMS mesajlarını Messenger yolu ile gönderip alma özelliğini getiriyor. Tüm özellikleri bünyesinde barındırıp vazgeçilmez olma özelliğini hiçbir zaman yitirmemeye niyetli. SMS istemcisi özelliği ile neler değişeceğini yakın zamanda göreceğiz.

Facebook Messenger SMS Gönderme ve İntihar Önleme Araçları Yayınlanıyor

Facebook Messenger SMS Gönderme ve İntihar Önleme Araçları Yayınlanıyor

Facebook Messenger ile SMS Gönderme ve Alma Zamanı Yaklaşıyor

 

Facebook Messenger uygulaması için yeni özellik olan SMS istemcisi ile uygulamalar arasında geçiş yapmadan tek bir elden mesaj gönderme ve alma işlerinizi de yapabileceksiniz. Facebook Messenger uygulaması geliştiricisi başında olan David Marcus bu getirecekleri yeni özellik ile Android cihazlardaki en iyi SMS uygulaması olacağını düşünüyor. Messenger uygulamasının SMS istemcisi ile kullanıcılar gönderecekleri kısa mesajlara çıkartmalar, konum bilgileri ve ses kayıtları gibi extra özellikler ekleyebilecekler.

Facebook İntihar Vakalarını Önlemeyi Hedefliyor

Sosyal medya kullanıcılarının zamanla bu uygulamalar ve platformlar nedeni ile psikolojik sorunlar yaşadıkları bazı araştırmalar ile kanıtlanmıştı. Bu sebeplerden ötürü psikoloji uzmanları sosyal medya yapımcılarını bu konulara dikkatli olmaları gerektiğini belirtiyorlardı. Bu tür konulara duyarlı olması ile bilinen Facebook bu konuda da gerekeni yapıp intihar olaylarının önüne geçmek için yeni araçlar üzerinde çalışmalar yapıyor.

Bu araçlar ile intihara meyilli kullanıcıların paylaşımları raporlanabiliyor. Bu paylaşımlar Facebook tarafından takip ediliyor ve bu kullanıcılara direk mesaj gönderebiliyor, ortak bir arkadaş ile bağlantı kurulup yardım etmek için gerekli şeyler yapılıyor. Facebook bu tür konularda en etkili ve kullanışlı tavsiyelerde bulunuyor ve kullanıcıların sorunlarını çözmelerine yardımcı oluyor.

Facebook Lite - Android İçin Hafifletilmiş Facebook Uygulaması
Daha az veri ve kaynak kullanan Facebook uygulaması
Android İçin Facebook Messenger Uygulaması
Facebook uygulaması ile tümleşik olarak çalışan ultra mesajlaşma uygulaması

Facebook Messenger ile Artık SMS Gönderilip Alınabilecek” İçin Bir Cevap

Facebook Messenger ile Artık SMS Gönderilip Alınabilecek İçin Yorum Yap