Facebook Nasıl Kuruldu? Facebook Mobil Uygulama İndir

Mark Zuckerberg ve ortağı Eduardo Saverin 2003 yılı ekim ayında Harward gibi bir okulda çok olan,bizim tabirimizle inek öğrenci,cilalı öğrenciler,anti-sosyal olan tiplerdendir. Eduardo sosyal olma ve cinsel yolda başarılı olmanın yolunun üniversite bitiriş kulüplerine girmek olduğunu anlamıştır.Diğer tarafta diğer erkeklerin veya kızların onun hakkında ne düşündüğünü kafasına takmayan Mark, bilgisayar dâhisidir .Bizim Mark yaz veya kış dinlemeden ayağında terliklerle etrafta dolaşır.Hiç kimseyle kolay kolay konuşmaz.Zamanın %75 ‘ini bilgisayar başında geçirir.

Bir gün Eduardo Mark’a 2 tane kız bulduğu dördünün beraber bir takılabileceğini söyler ama bu gece Mark için kötü geçer kız Mark’a yüz vermez. Olaya darılan Mark sinirli bir şekilde döndüğü öğrenci evinde  bilgisayarın başına geçer ve okulun veri tabanına sızar. Harward’daki kızlardan hıncını alacak bir fikir bulmuştur. Tek tek Harward’daki kızların resimlerini ele geçirir. TheFacemash ismini koyduğu siteye yerleştirerek onları güzellik oylamalarına koyar.Önceleri sadece çevresinin arasında yapılan bu oylama,giderek popülerleşince sitenin adresi elden ele dolaşır.Bir kaç günde siteye yüzlerce kişi üye olur.Ancak Mark’ın ilk kurduğu site olan TheFacemashHarward’lı öğrencilerin fotoğraflarını ve bilgilerini içerdiği bilgileri Harward okul yönetiminden izinsiz kullandığı ve yayınladığı için kısa bir zaman sonra okul yönetimi tarafından site kapatılmıştır.

Bu arada okulun yelken takımında iyi rol oynayan ikiz kardeşler,Tyler ve Cameron Winklevoss, okul ortamında insanların birbiriyle tanışmasını kolaylaştıracak bir internet sitesi kurmayı düşünürler. Mark’ın sıkı bir bilgisayar dehasını olduğunu öğrenen Winklevoss kardeşler Mark’a site kurmayı teklif ederler.

Facebook Messenger SMS Gönderme ve İntihar Önleme Araçları Yayınlanıyor

Facebook Messenger SMS Gönderme ve İntihar Önleme Araçları Yayınlanıyor

Mark herkesin konuşabileceği,mesajlaşabileceği,profil oluşturabileceği siteyi hayata geçirmek okula 1 yıl ara vererek thefacebook siteyi kurmaya başladı.Ve kendi çapında iyi kodlamacıları işe aldı ve kısa sürede thefacebook hayata geçirdiler. Winklevoss kardeşler açtığı davada istediği parayı elde ettiler ve facebook üyeleri milyonlara ulaştı.MarkZuckerberg’ın şu anki günlük kazancı 13 Milyon TL’ye ulaşmıştır.

Facebook hakkında biraz bilgi edindikten sonra Facebook mobil uygulamasını mobil telefonlarınıza indirmek için aşağıdaki indirme butonunu kullanabilirsiniz.

Facebook Mobil
Android telefon ve tabletler için Facebook indirme ve yükleme hakkında bilgiler ve indirme linkleri

Facebook Nasıl Kuruldu? Facebook Mobil Uygulama İndir İçin Yorum Yap