fizy müzik

Son Sürüm (Android)
Editörün Puanı

Virüs Testi

Temiz

Yorum Yap

Hemen İndir

Android cihazlardan online müzik dinleme uygulaması.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Toplam 1 puan.
5 üzerinden 5,00
Loading...

Fizy ilk olarak 2008 yılında Ercan Yaris adında bir kişinin siteyi kurmasıyla serüvenine başladı. Açılışından kısa bir süre sonra adını New York Times gazetesinde denenmesi tavsiye edilen üç site arasında duyurdu. O zamanlarda web sürümüyle hizmet veren Fizy, adını basit ve sade kullanışıyla tüm kullanıcılara duyurdu. Ocak 2011 senesinde ise En iyi Müzik Servisi ödülüne laik görüldü.

2010 senesinde MÜYAP tarafından içerisinde bulundurduğu eserlerin telif bedelini ödemediği gerekçesiyle açılan dava da haksız düşen Fizy, erişim engeline takıldı.

Nisan 2011’de Turkcell satın aldıktan sonra adını Turkcell Müzik olarak değiştiren Fizy’nin tüm gelişimini Turkcell yönetmektedir. 2016 senesinde tekrar eski markasıyla ortaya çıkan Fizy içerisinde yüzbinlerce müzik arşivini barındırmaktadır.

Eski markasıyla tekrar gündeme gelen Fizy, içerisinde Premium özelliğini aktif etmesinden dolayı kullanıcılarından büyük tepki çekmiş fakat Turkcell aboneleri için Spotify alternatifi müzik servisi olmuştur.

Fizy’nin mobil uygulaması, Turkcell müşterileri için özel olarak internet paketini etkilemeyecek şekilde tasarlanmıştır. Bu şekilde Turkcell abonesi olan kullanıcılar, Fizy’i kullandığı süreç içerisinde internet paketinin kotasından harcamamaktadır. Bu sayede kullanıcılar müzik dinlemek için hem telefon hafızasını doldurmazlar hemde internet paketlerinin kotasını bitirmezler.

Fizy’nin kolay kullanımlı arayüzü sayesinde ister bir şarkıcının tüm müzikleri, ister şarkı adı, isterseniz de bir albümün tüm müziklerine tek bir arama yoluyla ulaşabilirsiniz.

fizy müzik Hakkında Yazılar

fizy müzik” İçin Bir Cevap

fizy müzik İçin Yorum Yap