Galaxy Note 7 Kullanıcılarına Bir Darbe Daha

Samsung’un geçtiğimiz günlerde patlamalara sebep olan telefonu Galaxy Note 7’nin satışını durdurması ve geri toplama çağrısına rağmen hala kullanmakta ısrarcı olanlara kötü bir haberimiz daha var.

Güney Kore’nin yıkılmaz ve çok uluslu şirketlerinden olan Samsung operatörler ile anlaşarak Galaxy Note 7 model telefonunun iletişimini kesmeye karar kıldılar. Daha açık konuşmak gerekirse kullandığınız Galaxy Note 7 telefonunuzun iadesini gerçekleştirmeyecekseniz telefonunuz kısa bir süre içinde kapanacak ve kullanımına son verilecektir. Bu da demek oluyorki Galaxy Note 7 çöpe atılan bir telefon olarak piyasaya gözlerini yumacak.

galaxy-note-7
Uygulamanın pilot ülkesi olarak seçilen Yeni Zelanda’da bu girişimin başlamasıyla dünyadaki pek çok ilkede gerçekleşecek olması ve ülkemize de kısa bir süre içinde gelmesi kaçınılmaz gözüküyor.

Bataryasında patlamaların gerçekleştiği Galaxy Note 7 satışının durdurulmasıyla bu zamana kadar çıkan akıllı telefonlar arasında en çok baş ağrıtan telefonlar listesinde zirveye oturmuş durumda.

Fizy – Online Müzik Dinleme Android Uygulaması
Android cihazlardan online müzik dinleme uygulaması.

Gerçekleşen mağduriyetlerden dolayı döne döne özürlerini sunan Samsung şirketi yeni amiral gemisinde yer alacak özelliklerle kendini affettirmeye çalışacak ve böyle bir olayın bir daha gerçekleşmemesi için daha özenli davranacaklarını belirttiler.

Güney Kore’nin, Samsung’a yakın merkezli kaynaklarından verilen haberlere göre dünya devi Samsung’un, Galaxy S8’de Optical Fingerprint Scanner adında alışagelmişin üzerine yeni bir özelliğin yer alacağı söylentiler arasında.

Optical Fingerprint Scanner Özelliği

Bu özellik sayesinde cihazın kullanıcıya ait kişiselliği koruması söz konusu olacak. Çünkü telefonunun tuş kilidi veya açılımını gerçekleştirmek üzere göz tarayıcısını kullanacak. Daha önceleri parmak izi tarayıcısıyla karşılaşmıştık. Bu yeni özellik ile çift seçenek imkanı sunulacak ve kullanıcılar için kişisel deneyim arttırımı üst seviyeye taşınacak.

Fakat bu özelliğin sadece Galaxy S8’de olacağını düşünmeyin. Sadece Note 7lerin hatasını telafi etmek istiyorlar.

Galaxy S8 Ne Zaman Tanıtılacak?

Şubat 2017 tarihinde MWC’de tanıtılması beklenen Samsung’un yeni amiral gemisinin özellikleri hakkında gelen iddialar hakkında gelecek günlerde açıklama yapacağız.

Galaxy Note 7 Kullanıcılarına Bir Darbe Daha İçin Yorum Yap