Htc One A9 Almadan Önce İncelememizi Okuyun

Tayvan menşeili olan HTC akıllı telefon şirketi, 5 farklı renkte yeni telefonunu piyasaya sundu. Biz de boş durmadık. Sizin için inceledik. Telefonu araştırdığımızda o kadar güzel şeylerle karşılaştık ki, sizinle paylaşmaktan onur duyuyoruz.

htc one9 inceleme

Eşsiz Görünüm, Mükemmel Tasarım HTC One A9

Onu gören kıskanıyor. Profesyonel fotoğrafçıların hayran kalacağı çekim kalitesi. Dr. Dre’nin altyapısıyla yüksek çözünürlüklü ses kalitesi. Herşeyiyle kusursuz, kör alıcıya ihtiyaç duymayan bir akıllı telefon.

Tasarımıyla Göz kamaştırıyor.

Dünyada bir ilk olarak tasarlanan tamamen metal halde tasarlanmış akıllı telefonu piyasaya sunan HTC şirketi, HTC One A9  ile harikalar yaratarak size standartların üzerinede yeni bir ürününü ortaya koyuyor. HTC One A9 ince bir metal çerçeve ile zarif bir görünüm, dahil edilebilir SD kart aksesuarı ve baştan sona uzanacak Corning® Gorilla® Glass özelliklerine sahip. Üstelik birden fazla canlı renk seçenekleriyle,

Telefon renk paletleri

 • Siyah
 • Carbon Gray
 • Gümüş
 • Deep Garnet
 • Topaz Gold

Renkler Bölgesel olarak farklılıklar gösterirken ülkemizde 5 çeşit rengi bulmanız mümkün. Genel olarak bazı özelliklere dikkat çekecek olursak:

 • Profesyonel çekim kalitesiyle, yüksek çözünürlüklü fotoğraf kamerası
 • Hyperlapse özellikli video çekim uygulamaları
 • Şaşırtan ve hayranlık uyandıran ekranı
 • Piyasanın en özel ve akıl almaz ses kalitesini yaşa

htc one9 renk cesitleri

Kamera Özellikleri

Optik İmaj Stabilazyonunu Sağlama

13MP arka kamerası ile dijital fotoğraf makinesi kullanımına resmen son veriyorlar ve Optik İmaj Stabilizasyonu (OIS) özelliği ile keskin ve daha net fotoğraflar çekebiliyorsunuz. Renk ve ışık ayarlarını bir mikroskop gibi ayarlıyor. Bir jiroskop ve mikro işlemci özelliği ile düşük ışık olan yerler dahil daha fazla durumdan istihare ederek daha iyi fotoğraflar çekmeyi sağlıyor. Üstelik bu özelliklerle kamera titremesini azaltıyor. El hareketinizi  1 saniyenin altında bir sürede hızlı bir şekilde saptıyor ve daha az bulanıklık çekimler için gerçek zamanlı olarak merceği kaydırarak fotoğrafın kalitesini dengeliyor. İnanılmaz bişey.

HTC Çok Modlu Kamera Özelliği

HTC One A9 ile mükemmel bir fotoğraf çekmek  için Otomatik ve Pro mod ile iki seçenek sunuyor. Hızlı ve kolay çekim yapmak istiyorsanız yüksek kamera çözünürlüğü sayesinde harika fotoğraflar için Otomatik’i seçebilirsin. Çekimler deklanşöre bastığınız andan sonra sadece 0,1 saniye içinde çekip, kaydediyor. Manuel ayarlarda ise odak ve pozlandırma değerleri gibi özellikleri kullanarak sahneyi mükemmel şekilde hazırlamak için Pro modu seçiyoruz. İstersen favori ayarlarını yaratıp da kaydedebilirsin.

Pro mod’un bir diğer özelliği ise : RAW çekim özelliği

Profesyonel fotoğrafçıların tercih ettiği çekim modu olan RAW çekimini kullanarak fotoğraflarınızı ölümsüzleştirebilirsiniz. RAW çekim özelliği, fotoğraflarınıza filtre eklediğinizde veya herhangi bir düzenleme yaptığınızda daha büyük esneklik imkanı sağlar. Kamera sensöründen gelen orijinal verilerin büyük bir bölümünü korur.

Ultra Piksel Çözünürlüklü Ön Kamera

Öz çekimlerinizin daha kaliteli olmasını vaad ediyor. Ön kamera kullanımında piksel başına %300’e kadar üstün kalitede daha fazla ışığı yakalayabilir, böylece neredeyse bulunudğunuz her ortamda, düşük ışık kapasitesinde bile, daha iyi özçekimlere kavuşabilirsin.

Ses Özellikleri

HTC Ses Sinerjisi

HTC şirketi ses tasarımında zirveyi her zaman temsil etmiştir. Dr. Dre gibi dünyanın en ünlü prodüktörünün hazırlamış olduğu Beats Studio ile HTC One A9 ses tasarımında 20 yıllık bir tecrübenin zirvesini temsil ediyor. Ses kartı tasarımından her bir elektrik bileşenin büyük bir titizlikle yerleşimine dek her yönüyle ses parazitini azaltmak için çalışılmış ve bozulmayı en aza indirmeyi hedef olarak belirlenipte tasarlanmıştır.

Geleceğin Ses Kalitesi

HTC One A9 Dolby Audio™ Surround, dahili DAC ve amfi ile 24-bit yüksek çözünürlüklü ses kalitesi sunar. Basitleştirecek olursak, müziğini gerçekten amaçlanan şekilde, netlikte duymanı sağlayan yüksek kaliteli ses kalitesi sunar.

Yüksek Güçlü Ses İmkanı

Yüksek kalitede ses çıkışı sağlıyor. Kulaklığa has dahili amfisi ile daha geniş bir dinamik aralığına  sahip  olarak tasarlanmış ve bir akıllı telefondan beklediğinden çok daha yüksek ve kaliteli ses imkanı sunuyor. Şirketin tasarlamış olduğu HTC Pro Studio kulaklıklar ile birlikte daha yüksek bas, tiz ses kapasitesi ve geniş frekans aralığı ile her notayı canlı stüdyo kaydı kalitesinde duyuyorsunuz.

Telefonunu Kişiselleştirebilirsin

 • HTC Temalar Uygulaması
 • Kendine özgü duvar kağıtlarını,
 • Tema renklerini özelleştirme,
 • Simgeleri seçme niteliği,
 • Ses özelleştirmeleri,
 • Yazı tiplerini seçme imkanı,

ve daha fazlasıyla telefonunu özelleştirebilirsin. Herhangi bir fotoğrafı beğendiğin anda hemen kolaylıkla bir temaya çevirebilirsin. Üstelik fotoğraftaki renkleri algılayan bir yazılım ile zekice temaya uygun otomatik tasarım oluşturur. Daha fazlasını isteyenler içinde temalarınızı tüm dünyayla paylaşabilirsiniz.

Hızlı Şarj İmkanı

Günümüz dünyasında zamanla yarıştığımızı düşünecek olursak, bu özellik bizler için bunca anlattığımızdan daha büyük şeyler ifade ediyor. Vakit nakittir. Tek ihtiyacın bir HTC Rapid Charger 2.0 uygulaması ve sadece on dakikada vakit ayırman gerekiyor, neredeyse 7 saat müzik dinlemeye yetecek kadar uzun şarjın olabilir.

Bir çok şey hakkında bilgi sahibi olduk ve okuduğumuz her anda büyük bir hayranlık ve şaşırma imkanı bulduk. Aman Tanrım dediğinizi duyar gibiyim. Kişi kendinden bilirmiş işi benim hesapta bu işte. Şimdi Telefonun Donanım Özelliklerini paylaşmak istiyorum sizlerle. Alana, kullanana hayırlı uğurlu olsun.

 

 

 

Htc One A9 Almadan Önce İncelememizi Okuyun İçin Yorum Yap