instagram .oklu resim yükleme

Instagram Gönderisinde Birden Fazla Fotoğraf Nasıl Paylaşılır?

Instagram’da tek gönderide birden fazla resim ve videoyu nasıl paylaşacağınızı bu yazımda anlattım.

Instagram’da tek fotoğraf yükleyebilme sorunu sona erdi. Artık gönderilerinizde tek seferde birden fazla ve en fazla 10 olmak üzere resim paylaşabileceksiniz.

Çoklu fotoğraf paylaşımı ard arda resim paylaşımı değildir. Facebook daki gibi toplu şekilde gösterilir ve görmek isteyenler galeri şeklinde inceleyebilir. İlk resim son paylaşılanlarınızda görüntülenir. Diğer resimleri görmek için kaydırmaları yeterlidir.

Birden Fazla Resim ve Video Eklemek İçin Aşağıdaki Adımları Takip Edebilirsiniz;

  1. Ana ekrandayken, ekranın altındaki + simgesine dokunun.
  2. Eklemek istediğiniz ilk görüntüye dokunun.
  3. Resmin sağ alt tarafındaki birden fazla seç simgesine dokunun .
  4. Eklemek istediğiniz diğer resimlere dokunun ve seçimini kaldırmak için bir görüntüye tekrar dokunun. Resimlerinizin sırasını beğenmediyseniz, taşımak istediğiniz fotoğrafa dokunun ve basılı tutun, ardından doğru yere sürükleyin.
  5. Fotoğraflarınızı düzenlemek için ekranın üst kısmındaki İleri’ye her zamanki gibi dokunun . Her fotoğrafta ayrı ayrı düzenleme veya aynı filtreyi tek seferde tüm fotoğraflarınıza ekleme seçeneğine sahipsiniz. Tüm fotoğraflarda aynı filtreyi istiyorsanız, bir fotoğraf seçmeden seçtiğiniz filtreyi tıklayın. Fotoğrafları ayrı ayrı düzenlemek isterseniz, bir tanesine dokunup düzenleyin ve Bitti’ye dokunun . Durulayın ve tekrarlayın.
  6. Düzenlemeyi bittiğinde, dokunun İleri ve bir başlık ekleyin. Bu paylaşımda fotoğraflarınızın tümünün tek başlığı olacak.
  7. İşiniz bittiğinde Paylaş’a dokunun .

Profilinizde gezinen takipçileriniz, bir fotoğrafın sağ üst köşesinde yayında birden çok resim olduğunu bildiren bir simge göreceklerdir. Daha fazlasını görmek için dokunmanız ve fotoğrafta hızlıca kaydırmanız gerekmektedir.

Instagram
En popüler fotoğraf çekme ve filrelerle değiştirip paylaşma uygulaması

instagram çoklu resim paylaşma

Instagram Gönderisinde Birden Fazla Fotoğraf Nasıl Paylaşılır? İçin Yorum Yap