yeni ios 10.3 ne zaman yayınlancak

iOS 10.3 Güncelleme Tarihi ve Yeni Özellikleri

Apple, iPhone 7 serisini çıkarmadan önce yeni bir işletim sistemi yayınlayacağını duyurmuştu. Apple tarafından yapılan açıklamada iPHone 5 ve üstü telefonlarında kullanılabilen yeni işletim sisteminin kararlı versiyonu olan iOS 10 kullanıcılar tarafından indirilebilir hale getirilmişti. Kararlı sürümün arkasından son işletim sistemi ile birlikte gelen problemlerin çözümü için çalışmalara başlamış ve hemen yeni güncellemeler yayınlamıştı. Şimdi ise Apple’ın gündeminde iOS 10.3 sürümünü çıkarmak var.

iOS 10.3 Güncellemesi İle Neler Değişecek?

Apple ilk olarak iOS 10.1 güncellemesini yayınladı ve hemen ardından iOS 10.2 güncellemesi geldi. Şimdilerde ise Apple çalışanları 10.3 güncellemesini çıkarmaya hazırlanıyor. Peki 10.3 güncellemesi neden geliyor ve hangi eksiklikleri giderecek? Detaylar yazının devamında..

ios 10.3 güncellemesi ile neler değişecek

Söylenti 1: 10.3 İle Yeni Emojiler Gelebilir

Yeni yapılacak olan güncelleme ile birlikte yeni klavye tasarımı ve farklı emoji desteği sağlanacağı söyleniyor. Daha önceki 10.2 versiyonunda olduğu gibi emoji desteği ile ifadelerin zenginleştirilmesi bekleniyor. Yeni gelecek olan emoji desteği ile hangi farklı karakterlerin olacağı ya da ne gibi tasarımların paylaşılacağı tam olarak bilinmiyor. Doğrusu bu iddiaları doğrulayacak olan bir açıklama da Apple tarafından verilmiş değil.

Söylenti 2: iOS 10.3 Sinema Modu

Apple’ın yeni işletim sistemi iOS 10.03 için yapacağı söylenen en kapsamlı güncellemelerden biri ise sinema modu olacağı yönünde. Daha önce de bu konu ile ilgili birçok söylenti ortaya atılmıştı. Sinema modu ile ekranın karartılması özelliği geleceği söyleniyor.

Yani sinema moduna tek bir tuşa dokunarak geçebileceğiniz ve ekranın gece moduna geçerek hem daha iyi bir izleme hemde daha az batarya ve şarj kullanımı sunacağı söyleniyor. Bu sistem aslında sosyal medyada şu anda kullanılıyor. Sinema modunun kullanıcıları çok şaşırtacağını zannetmiyoruz.

ios 10.3 ile sinema modu güncellemesi

Söylenti 3: iOS 10.3 Sinema Modu İçin Uygulama

Yukarıda anlattığımız sinema modunun daha aktif ve sorunsuz kullanılabilmesi için sinema modu uygulaması sunulacağı söyleniyor. Sinema modu uygulaması ile ekranın karanlık moda geçerek daha iyi bir video izleme tecrübesi sunması bekleniyor. Daha net görüntüler ve göz yormaması da sinema modunun faydalarından biri olacak.

Söylenti 4: iOS 10.3 İle Tüm Hatalar Giderilecek

Yukarıda anlattığımız özelliklerin yanında Apple 10.3 güncellemesinden önce iOS 10.2.1 üzerinde çalışmalar yapıyor. Beta sürümünün daha önce yayınlanacağı bu sürümde Apple iOS 10.2 güncellemesi ile birlikte yaşanmaya başlanan sorunlarında giderilmesi bekleniyor.

Yeni güncelleme ile giderilmesi beklenen tüm hataların bir listesi oluşturulmuş durumda. Beta sürümünde de bu düzeltmelerin yapılacağını umuyoruz. Beta sürümde yapılacak olan güncellemelerin dışında kalan batarya sorununu Apple iOS 10.3’de çözeceğini düşünüyoruz. Bu düzeltmelerden sonra daha fazla pil kontrolü ve bataryayı daha verimli kullanma çözümleri de yer alacak.

ios 10.3 hangi hataları giderecek

iOS 10.3 Güncellemesi Ne Zaman Yayınlanacak?

iOS 10.3 güncellemesi ile en çok merak ettiğinizi düşündüğümüz konuya gelecek olursak yeni işletim sisteminin beta testleri Ocak ayının ilk haftasında başlayacağı belirtiliyor. Söylentilere bakılacak olursa iOS 10.3 güncellemesi için çok da fazla beklemeye gerek kalmayacak.

Şu anda beta testlerinin başlayacağını bu beta testlerinin ise 6-7 farklı sürümden oluştuğunu düşünürsek kararlı iOS 10.3 sürümün yayınlanması biraz daha zaman alacak.

yeni ios 10.3 ne zaman yayınlancak

Son Büyük Güncelleme Olabilir

Yazımızın sonuna gelecek olursak iOS 10.3 güncellemesi daha önceki tecrübelere dayanarak son büyük güncelleme olabilir. Apple’ın daha önceki güncelleme stratejisine bakacak olursak iOS 10.3 son büyük güncelleme olacağa benziyor. Ayrıca iOS 10.4 yerine iOS 10.3.1, iOS 10.3.2 olarak güncellemelerin devam edilmesi ihtimaller dahilinde.

Sonuç

Tüm bu anlattıklarımızın bir söylenti olması ve Apple tarafından bir açıklamanın yapılmamış olması kullanıcıların kafasını karıştırıyor. Yukarıda anlattığımız söylentilerdeki güncellemeler ve hataların giderilmesi ile daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunulacağına inanıyoruz.

iOS 10.3 Güncelleme Tarihi ve Yeni Özellikleri İçin Yorum Yap