iPhone 8 Hakkında Bilmeniz Gereken Özellikler

iPhone 8 özellikleri hakkında bir çok haberle karşılaşırken asılsız olduklarından sizlerle paylaşmayı tercih etmedik. Fakat bu sefer durum farklı. Ekran beklentileri hakkında ciddi raporlar var.

Yeni Touch ID Teknolojisi ile piyasaya süreceği kesinleşen iPhone 8, Apple konusunda yaptığı tahminlerde yanılmayan ve bununla tanındığı söylenen bir herif var arkadaşlar. Ming-Chi Kuo diyorlar bu elemana. Bir araştırma raporu yayınlıyor ve bizde bu rapora ulaştık. Sizlerle paylaşacağız.

iPhone 8 Hakkında Sızdırılan Özellikler

Öncelikle iPhone 10 yaşına girecek bu çıkacak telefonla. Nasıl bizim 10. Yıl Marşımız ile çok iddialı bir giriş yapıyorsak onlarda bizden esinlenerek piyasaya çok iddialı bir giriş yapmayı kafaya koymuşlar.

iPhone 8’in ekranı büyük ihtimalle OLED ekran. Lamacimi yok!

 

Hemde bir o kadar esnek bir OLED ekran!

iPhone 6s’de karşımıza 3D Touch teknolojisi çıkmıştı. Hala iPhone 5 ve 5S kullananlar bilmez tabii. Şaka şaka ben Android’çiyim biliyorum. Siz mi bilmeyeceksiniz.

Bilmeyenlere bilenler olarak anlatmak tabii ki vatan borcumuz. Anlamaksa size kalmış.

Bu 3D Touch Teknolojisi ekrana uyguladığınız basınca göre uygulamaların fonksiyonlarını farklı şekillerde kullanmanıza yarıyor.

Şimdi 6s’te bununla giriş yapmış bir Apple iPhone 8’de bunu es geçer mi arkadaşlar? Yapmayın. Tribünlere oynayıp benim canımı sıkmayın!

Tabii Türk insanı bu telefonun ekranına basınç uygularken kürek gibi ellerindeki o narin parmakları ile deforme edebilir. Apple bunu düşünerek tasarlamış. Metal yapıda bir kısımdan yararlanarak film sensörünün altına geçirdikleri sağlam ve dipçik gibi bir destekle koruyacaklar.

Bir de bu film sensörü maksimum duyarlılık sağladığı için 3D Tocuh kullanıcı deneyimini FPCB sensöründen, film sensörüne geçişiyle daha iyi hizmet sağlayacak.

Yüz Tanıma Sistemi’de Olacak!

En güvenilir hizmeti sağlamak amacıyla üretilen iPhone ardında hiçbir açık bırakmamayı hedefliyor. Bunun için yüz tanıma sistemininde olması muhtemel görünüyor. Yine de bu Kuo denilen arkadaşın yüz tanıma sisteminde zorluklar olacağını ve parmak izi okuyucunun kaldırılmayacağını söylüyor.

iPhone 8’e 3D Touch Teknolojisi Sayesinde Yüz Tanıma sistemi Olacak!

Üreticilerinin sistemin nasıl çalıştığını test etmek için özel tasarımlar sunmaları gerekiyor. Kuo’ya göre Apple’ın üreticilerden bu tasarımları talep etmek için yeterince pazarlık gücü var.

Bu Kuo kardeşimiz tahminlerinde hiç yanılmamış. Bizde yeni çıkacak iPhone’da bahsedilen özelliklerin olmasını temenni eder. Kuo kardeşimizin karizmasını çizdirmemesini bekleriz. Çünkü iyi niyetliyiz. Görüşmek üzere.

iPhone 8 Hakkında Bilmeniz Gereken Özellikler İçin Yorum Yap