İTÜ’lü Öğrencilerden Gönülleri Fetheden Proje

Son zamanlarda Türk Genci’nin katıldığı projelerden gelen başarılar göğsümüzü kabartmaya devam ediyor. Son olarak İTÜ’nün sosyal sorumluluk sahibi ve eli teknolojiye yatkın gençlerinden Astero Projesi ile gözlerimizi yaşartacak bir yardım kampanyası başlattılar.

Astero Projesi ile başlattıkları kampaya sayesinde 3B yazıcıları kullanarak tüm dünyaya örnek olacak bir davranışla ve ülkemize gurur veren bu yürekli gençlerimizi de bu listeye eklemek yerinde olacaktır. İTÜ öğrencilerinin başlattığı Astero Projesi herhangi bir uzvunu kaybetmiş çocuklara 3B yazıcılar sayesinde çok düşük maliyetlerle protez uzuvlar sağlayan bir sosyal sorumluluk projesi başlattılar. Diğer sosyal projelerini ele alınca bu yaptıkları kampanya insanlık adına çok büyük bir gelişme olarak gözüküyor. Gerçi her yardım güzeldir. Özetlemek gerekirse Astero, İTÜ’nün gönüllü olan öğrencilerinden oluşan ve 3-18 yaşları arasındaki çocuklara düşük maliyetlerle büyük mutluluklar dağıtan ve bunları ücretsiz olarak paylaşan bir bir projedir.

astero-biyonik-m

Astero Biyonik

3B teknolojisi çıktığı günden bu yana bir çok sektörde kullanılmaya başlanmıştır. İnşaattan, otomotive, hatta silah ve tıbbi protez sektörüne kadar uzanan büyük bir kitleye hitap etmektedir. Astero Projesi; geleneksel yöntemlerden ilham alınarak üretilmiş ve piyasa fiyatı ülkemizdeki ihtiyaç sahiplerinin karşılayamacağı derecede pahalı olan bu protezlerin, zaman geçtikçe gelişimini tamamlayan çocuklarımızın büyük sıkıntılar çektiğini görerek başlatılmış. Üstelik ailelerin de yaşadığı ruhsal çöküntüyüde ortadan kaldıran bu proje 30 TL bedelle üretilebilen pek çok farklı protezi, 3B yazıcılar sayesinde üretiyor ve ailelere, engelli çocuklarımıza katkı sağlıyor. Bu protezler ihtiyacı olan kişiler tespit edilerek ücretsiz olarak dağıtılıyor.

İTÜ’lü Öğrencilerden Gönülleri Fetheden Proje İçin Yorum Yap