Minecraft’la İlgili Bilinmeyen 7 İlginç Bilgi

Minecraft çılgınlığının tüm dünyada yaşandığından haberdarsınız. Peki bu oyunun ilginç bilgilerinden haberdar mısınız? Bugün Minecraft hakkında size şaşıracağınız 7 ilginç bilgiden söz edeceğiz. Bu renkli oyunun kullanıcılarına sunduğu hazzın yanında öğrenmeniz gereken 7 ilginç bilgi oyuna bakış açınızı dahada büyüleyecek.

Oyunda Danimarka Haritası Bulunuyor

Minecraft Oyununda Danimarka Haritası Yer Alıyor

Minecraft Oyununda Danimarka Haritası Yer Alıyor

Merkezi Danimarka olan, Geodata Agency, Minecraft’ın kendine özgü inşaa sistemi ile tüm Danimarka’yı oyuna yansıtmayı başarmışlar. Öncelik olarak ülkenin en detaylı haritasını incelemekle işe koyulmuşlar, bu haritayı sanal ortama aktaran ajans, sonrasında çeşitli algoritmalar sayesinde, yazılım kullanarak 24 854,8477 mil karelik alana eşit olan ve 4 kattrilyon yapıdan oluşan olağan büyüklükteki  haritayı oluşturmuş. 1:1 ölçekli harita o kadar büyük bir boyuta ulaşmış ki dosya boyutu 1 terabyte kadarmış.

Minecraft, Infiniminer’dan Aldığı İlhamla Yapılmış

Minecraft Oyunu Infiniminer'dan Esinlenilmiş

Minecraft Oyunu Infiniminer’dan Esinlenilmiş

Minecraft’ın bu zamana kadar eşi benzeri görünmeyen oyunlardan biri olduğu herkes tarafından biliniyor. Fakat bu oyunda diğer oyunlarda karşılaştığımız gibi başka bir oyundan esinlenerek hayata geçirilmiş. Oyunun mimarı Markus ‘Notch’ Persson, Infiniminer adında bir oyunun Minecraft hakkında kendisine bir vizyon kattığını geçtiğimiz günlerde açıkladı.

350 Giriş Mesajıyla Minecraft Sizi Karşılıyor

Oyunda 350 Giriş Mesajı Bulunuyor

Oyunda 350 Giriş Mesajı Mevcut

Minecraft’a giriş yaptığınızda ana menünün üst kısmında sürekli değişen sarı bir yazı var farkettiniz mi? Oyunun tasarımcıları mizah duygusunu sizlere yansıtmışlar ve ‘Splash message’ diye adlandırılan bu mesajlardan 350 tane var!

Xbox Live Oyuncularının En çok Tercih Ettiği Oyun : Minecraft!

Minecraft, Xbox Live'ın En Çok Oynanan Oyunu

Minecraft, Xbox Live’ın En Çok Oynanan Oyunu

Xbox Live’ın yayınladığı istatiklere göre Minecraft’ın en popüler oyun olduğunu öğrendik! Muhtemelen bu bilgiyi buradan paylaşmayıp soru olarak yöneltseydik Call of Duty cevabını verirdiniz. Başka bir ayrıntıdan bahsetmemiz gerekirse bu sizi olduğu kadar bizide çok şaşırttı. Oyunun bu zamana kadar oynanma süresi 2 milyar saat, bu da 230.000 yıla tekabül ediyor.

Oyun Piyasasının Gelmiş Geçmiş En Çok Satan Oyunu

Tüm Zamanların En Çok Satan Oyunu Minecraft

Tüm Zamanların En Çok Satan Oyunu Minecraft

Minecraft, herhangi bir yaş sınırlaması sunmadan herkese hitap eden yapısı ve başına buyruk bir tavırla özgür oyun içeriğiyle beraber kısa zamanda gelmiş geçmiş en çok satılan oyunu ünvanına kavuştu.  Bu zamana kadar çıkan tüm versiyonları 60 milyonun üzerinde satmış bulunmakta.

Başarı Daha Önemli Yatırımlara Yol Açar! Microsoft Satın Aldı

Minecraft'ın Yeni Sahibi Microsoft Oldu

Minecraft’ın Yeni Sahibi Microsoft Oldu

Sanal teknoloji piyasasının yükselişi hiçbir zaman kendi ortamında saklı kalmaz. Uluslararası büyük firmalar araştırmalarını sürdürmeyi devam ettirirler. Minecraft’ın da dünya piyasasında yükselişini gören birçok firmanın arasında hızlı davranansa Microsoft oldu. Microsoft oyunla beraber, oyunun yapımında emeği geçen Mojang’ı satın aldılar. Oyun ve yapımcı şirketi almak için tam tamına 2 buçuk milyar dolar para ödediğini açıklayan Notch, Jakob Porser ve Carl Manneh yani bu yapımcı şirketin sahipleri oldu.

Hollywood Zenginleri Listesinde Artık Notch’da var!

Notch Artık Hollywood'un En Zenginleri Arasında

Notch Artık Hollywood’un En Zenginleri Arasında

Oyun satıldıktan sonra Notch Hollywood’a yerleşme kararı verdi. Notch bir TOKİ’ye sahip olmasada 70 milyon dolara kendisine çok güzel bir malikane yaptırdı. Üstelik Jay-z ve Beyonce’un evinden daha pahalı bir ev oldu. Bir Ali Ağaoğlu kadar zengin değil tabiki.  Emekli olmasından pek hoşnut olmadığını resmi twitter hesabından açıklayarak artık hiçbir amacının kalmadığını ve bu durumdan dolayı kendini çok boş hissettiğini ve çok mutsuz olduğunu açıkladı. Sonrasında da bir daha gündeme gelmedi.

Saygı değer bilginlerimizden Ahmet Şerif İzgören’in seminerlerinde bahsettiği konulardan birisidir bu. İnsan dünyaya kazanmak için gelmiştir. Eğer bir başarıya ulaşmak için çabalamıyorsan, yaşamanın bir anlamı yoktur. Ford’un sahibinin 2 oğluda dünyada herşeye sahip olduklarından dolayı intihar etmiştir. Herşeye sahip oldunuz mu herşey biter arkadaşlar. Hayatta bir amacınız olsun.

Master for Minecraft-Launcher - Android Minecraft Uygulaması
Minecraft oyununu oynamak için yardımcı android uygulaması
Minecraft: Pocket Edition Ücretli Android Uygulaması
3 Boyutlu Yeni Bir Dünya İnşaa Edebilirsiniz

Minecraft: Pocket Edition Android Uygulaması Tanıtımı

Minecraft’la İlgili Bilinmeyen 7 İlginç Bilgi İçin Yorum Yap