reklam smslerindeki kodlar

Reklam SMS’lerinin Sonunda Bulunan Kodlar ve Anlamları

Hemen hemen her gün telefonunuza gelen ve anlamını bilmediğiniz toplu SMS’lerin sonundaki, B001 gibi kodlamaların yarattığı soru işaretlerine yanıt arayanlardan birisi olma ihtimaliniz, oldukça yüksek gibi gözüküyor.

Piyasaya yeni çıkacak olan marka ya da ürünün hedeflenen kitleye en çabuk ve güvenilir şekilde ulaşmasına, tanıtımı açısından merak uyandırmasına neden olacak en büyük etkenlerden biride, reklamdır.

İşletmelerin büyük bir bütçe ayırdığı bu tanıtım projesinde, kısa sürede reklamı yapılan hizmetin hedeflenen kullanıcılarına kusursuzca sunulmasını sağlayan, ürünün gelişinin ses getirmesini umarak çıkılan bu yolda, slogan ile tanıtım özeti kitleye görsel ve yazılı bir yöntemle iletilir.

Bu işin maliyetini biraz daha ekonomik yapmak ve gazete veya televizyon yerine, daha çok KOBİ grubuna uygun olan bir seçenek tercih edilmeye başlamıştır.

Son dönemlerde avantajlarından dolayı kullanımı daha da yaygınlaşan SMS yöntemi, bazı durumlarda cep telefonu abonelerini rahatsız edebilmektedir.

Gün içerisinde sürekli gelen bu SMS’ler aboneyi odaklandığı olaydan uzaklaştırdığı için, biraz sıkıntı yaratabiliyor.

reklam smslerindeki kodlar

Reklam SMS’lerinin sonlarındaki kodlar ne anlama geliyor?

Gönderici kimliği bulunmayan SMS’lerdeki kodlamaların anlamları nelerdir?

Toplu SMS akını günün herhangi bir saatinde sizi bulabilir ve gönderdiği adı bulunmadığından dolayı, ilginizi çekmese bile okuma ihtiyacı hissedebilirsiniz.

Birçok kişinin konuyu algılamak için en azından belli bir bölümünü okuması gereken SMS’ler, zaman kaybına neden oldukları için gereksiz olanlar için, geliştirilmiş yöntemle bu imajını değiştireceğebenziyor.

Telefonla dolandırıcılık olaylarının yoğun yaşandığı şu dönemde, bazı kullanıcıların anlamını bilmediği bu kodlamalar, biraz endişeye neden olduysa da yapılan açıklamalar sayesinde bu endişelerin yersiz olduğu ve tam tersine güvenilirlik teşkil ettiği anlaşılmıştır.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından yayınlanan belgeye göre, listelenmiş bu kodları ilgili alana tıklayarak kimden geldiğini anında öğrenebilirsiniz.

  • B001 –Avea İletişim Hizmetleri A.Ş.
  • B002– Türkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.
  • B003 – Vodafone Telekomünikasyon A.Ş.

Listenin devamı için belirtilen alandan, yardım alabilirsiniz.

Reklam SMS’lerinin Sonunda Bulunan Kodlar ve Anlamları İçin Yorum Yap