Skype’ı Bilgisayara Kurmadan Nasıl Kullanırım?

Bilgisayarınıza herhangi bir yazılım yüklemeden Skype açma ve sesli sohbet ayrıca görüntülü sohbet yapmanın mümkün olduğunu, bununla beraber Skype kullanma işlemini zahmetsiz hale getirerek zamandan tasarruf edeceğinizi söylesek bize inanır mıydınız? İster inanın, ister inanmayın ama bu işlemi gerçekleştirmek hayal değil. Artık mümkün. Microsoft’un sahip olduğu Skype artık mevcut hesabınıza giriş yapmadan Skype’ı kullanmanıza imkan veriyor.

Çoğumuz teknolojiyi silip yutsa da hala tam anlamıyla kullanmayı bilmeyen aile büyüklerimiz ve dostlarımız var. Bu da Skype’ı yükle, kur ve kullanmayı öğren gibi zahmetli işleri anlatmamız da bize büyük sorunlar doğuruyor. Hem zamandan kaybediyoruz, hem de bunu anlatmak insanın sabrını tüketiyor. Üstelik bir de şifre veya hesap bilgileri unutma gibi problemler yüzünden tekrar başa sarma gibi durumlarla karşılaşıyoruz. İşte yeni web servisi bu bahsettiğimiz problemleri ortadan kaldırıyor.

Skype’ın yeni web hizmetini kullanmanız için bilgisayarınızdan tarayıcınızı açarak Skype’ın tüm fonksiyonel özelliklerini kullanabilirsiniz. Bu haberimizde anlatacağımız yolu takip ederek ve izleyeceğiniz yol ile Skype yazışmaları, görüntülü sohbet ve sesli sohbetleri hızlıca başlatacaksınız. İnsanların tek bir tıklamayla görüşmelerinize katılmasını sağlayacaksınız. Tabi ki siz yinede klasik olarak Skype’ı bilgisayarınıza indirerek kullanmayı da tercih edebilirsiniz.

Skype - Ücretsiz Sesli ve Görüntülü Konuşma Arama Yapma Uygulaması
Uluslararası çağrılarınız çok daha ekonomik, anlık mesajlaşma, sesli ve görüntülü özelliklere sahip uygulama SKYPE ile, iletişim renkli bir boyut kazanıyor.

Şimdi program kullanmadan ve hesap açmadan Skype kullanımı nasıl oluyor oluyor bir göz atalım. İlk olarak Skype’ın resmi internet sitesini ziyaret etmelisiniz.

Skype.com

Skype’ın resmi internet sayfası açılınca aşağıdaki resimde işaretlediğimiz butona tıklayınız:

bir-gorusme-baslatin

Bir Görüşme Başlatın seçeneği ile Web Servisi’ni Kullanın.

Bu tuşa tıklayınca karşınıza çıkan yeni arayüzde bir kullanıcı adı belirlemeniz gerekiyor. Sonrasında ise “Bir görüşme başlatın” seçeneğine tıklayınız.

hesapsiz-programsiz-skype-gorusmesi-nasil-yapilir-4

Kullanıcı Adınızı Belirleyiniz

Bu adımdan sonra Skype görüşmeniz için sayfanın yüklenmesini bir kaç saniye bekleyeceksiniz. Yeni açılan arayüz size Skype’ın masaüstü uygulamasının tablosuna benzer gelecek.

hesapsiz-programsiz-skype-gorusmesi-nasil-yapilir-5

Verilen Bağlantı adresi ile dilediğiniz kişiyle görüşme yapabilirsiniz.

Bu sayfada resimde işaretlediğimiz alanlardaki seçenekleri tıklayarak görüşmenizi sağlamak için bağlantıyı kopyalayınız. Bu bağlantıyı kiminle görüşmek istiyorsanız o kişiye yollayınız. Karşınızdaki kişi bu bağlantıya tıkladığında sizinle görüşme yapma olanağına ulaşacak. Ne kadar hoş değil mi? Tek bir tıklama ile sizinle görüntülü konuşma olanağına sahip oluyorlar. Davet edilen kişiyle doğrudan yazışabilirsiniz. Eğer görüntülü veya sesli bir görüşme başlatmak istiyorsanız aşağıdaki talimatları takip ediniz :

hesapsiz-programsiz-skype-gorusmesi-nasil-yapilir-6

Hesapsız ve programsız olarak görüntülü konuşmanın kolaylığına erişin.

Sesli ve görüntülü konuşma için tarayıcınıza ufak bir eklenti yüklemeniz gerekiyor. Ardından ise düşük dosya boyutunu taşıyan bu eklentiyi indirip kurmanız gerekiyor. Bu için herhangi bir zahmete girmenize gerek yok. Doğrudan “Eklentiyi Yükle” diyerek kurulumu tamamlayabilirsiniz.

hesapsiz-programsiz-skype-gorusmesi-nasil-yapilir-7

Tek tıklama ile eklentiyi yükleyebilirsiniz

Yapacağınız ve haracayacağınız vakit bu kadar. Umarız bu yönlendirmemiz işinize yarayacaktır.

Skype’ı Bilgisayara Kurmadan Nasıl Kullanırım? İçin Yorum Yap