Sosyal Ağın Parlayan Yıldızı Snapchat İndir

Sosyal ağ platformları kervanına yeni katılmış olan Snapchat, kullanıcılarının birbirlerine resim ve video gönderileriyle etkilişime geçmelerini ilke edinmiş bir sosyal platformdur. Bu platform Eylül 2011 senesinde Evan Spiegel, Bobby Murphy, Daniel Smith, LeoNoahKatz ve David Kravitz adlı 5 geliştiricinin bir araya gelmesiyle kurulmuştur.

Snapchat anlık mesajaşma uygulamasını android telefonlarınıza indirebilirsiniz.

Snapchat anlık mesajaşma uygulamasını android telefonlarınıza indirebilirsiniz.

Snapchat uygulaması şuan için sadece Android ve iOS işletim sistemi cihazlarda çalışmaktadır. Kullanıcılar o an çekmiş olduğu resimleri, farklı kullanıcılara belirli saniyelerde görüntülenebilmesi için yollayabilmektedir. Ayrıca video özelliği sayesinde 10sn’lik kısa videolar çekilebilmektedir. Kullanıcılar aynı şekilde o an çekmiş oldukları resim ya da videoları hikaye denilen bölüme ekleyebilmektedir. Bu bölümde paylaşılan içerikler 24 saat boyunca yayında kalmaktadırlar.

Snapchat’in arayüzünde bir de anlık mesajlaşma bölümü bulunmaktadır. Bu bölüm üzerinden kullanıcılar birbirlerine mesajlar gönderebilmekte ve gönderilen mesajların okunup okunmadığını görebilmektedirler.

Son zamanlarda yapmış olduğu filtreler sayesinde büyük bir çıkış sağlayan Snapchat, kullanıcılarına ön kameradan çekmiş oldukları fotoğraflar için çeşitli filtreler sunmaktadır. Bu filtreler sayesinde resimler farklı nesnelere dönüşebilmekte, farklı animasyonlarla kaplanabilmekte ve en rağbet gören facechange yüz değiştirme işlemi yapılabilmektedir.

Snapchat yoğun olarak en çok rağbeti ABD ve İngiltere’de görmektedir. En ilginç detaylarından biri ise Snapchat kullanıcılarının %70’ni bayanlar oluşturmaktadır.

Ayrıca Facebook, Snapchat girişimini satın almak için nakit 3 milyar dolar teklif etmiştir fakat Snapchat yöneticileri bu teklifi reddetmiştir. Snapchat android uygulamasını indirmek ve hemen kullanmaya başlamak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Snapchat - Android Cihazlardan Anlık Resim ve Video Paylaşma
Android telefon ve tabletlerden anlık olarak resim ve video paylaşma uygulaması

Sosyal Ağın Parlayan Yıldızı Snapchat İndir İçin Yorum Yap