Stephan Hawking : Uzaylılarla irtibata geçmeyin!

Fizik dünyasının saygıdeğer ismi olan Stephan Hawking uzaylıların dünyaya gönderdiği sinyallere karşılık vermesinin büyük riskler taşıdığını ortaya attı. Bu konuda insanların daha dikkatli olmasına vurgu yapan Hawking “Gelişimini hızlı sağlayan uygarlıklar ile karşılaştığımızda Amerika kıtasını keşfeden Kolomb’un, kızılderilere yaşattığı tarihsel tehlikelerle karşılaşabiliriz.” Dedi.

Uzayda yapılan araştırmalar sonucu keşfedilen yaşanabilir gezegenlerin sayısının giderek arttığını söyleyen Hawking  “Bunların bazıları alev ve gaz kütlelerinden oluşan cehenneme benzeyen yerler. Yaşanabilir durumda olması için zamana ihtiyaçları var. Kimisi ise ölen yıldızların yoğun X ışınlarına maruz kalmaları yüzünden büyük tehlikeler oluşturmakta. Yine de içlerinde aynı dünyamıza benzeyen gezegenler bulunmaktadır.” dedi.

Stephan Hawking Uzaylılarla irtibata geçmeyin!

Stephan Hawking Uzaylılarla irtibata geçmeyin!

Bir hayatın oluşturulacak olan gezegenlerden birisi Gliese 832c ismi verilen gezegen olduğunu niteleyen Hawking, “Bu gezegen insanın kalp atışlarını hızlandırıyor. Üstelik dünyanın 5 katı büyüklükte” ifadesini kullandı. Gliese’nin, Dünya’ya yakın ısı sıcaklıklarına ve sıvı halde suya sahip olduğu öğrenilirse, yeni bir yaşam alanının oluşacağı muhtemel gözüküyor.

Kızılderililer’in Düştüğü Duruma Düşebiliriz

Fakat uzayda yaşayan zeki bir kitleye ulaşırsak ve onların bize mesaj göndermesine karşı aynı davranışlarda bulunursak neler olabilir? Hawking, “Cevap vermek konusunda aceleci davranmak yerine dikkatli olmamız gerekiyor. Gelişmiş kültürlerin ve güçlü uygarlıkların karşısında düşeceğimiz durumun Kolomb’un, Amerika’yı keşfettiğinde, Kızılderililer’in düştüğü duruma uğrayabiliriz. Hatırlıyorsunuz sonu hiç iyi bitmemişti bunun.” Dedi.

Uzayda yaşayan başka bir zeki toplumun farkına varmamız sonucunda yeni bir çağ başlatmış olacağız. Bu büyük bir keşif olacaktır. Fakat radikal bir değişime uğramamız kaçınılmaz olacak. Evren’de eşsiz ve yalnız olan canlılar olarak kendimizi özel hissetmekten vazgeçerek, daha alçak gönüllü olacağız.

Stephan Hawking : Uzaylılarla irtibata geçmeyin! İçin Yorum Yap