Telefonlardaki Uçak Modu Nedir? Ne İşe Yarar?

Akıllı telefonlarımızı elimizden düşürmememize rağmen birçok özelliğini bilmediğimiz aşikar. Varlığından haber olduğumuz, kullanımını tercih etmediğimiz özelliklerden biri olan Uçak Modu ne işe yarıyor? Faydaları nelerdir? Bu tarz sorulara cevap vereceğimiz bu yazımızda umarım bu özelliğin tercih edilmesini sağlarız.
Sizde uçak modunun sadece telefonun hat ile bağlantısını kestiğini düşünenlerden misiniz? Gelin bu tabuları hep beraber yıkalım arkadaşlar. Uçak Modu bazen hayat kurtarır.

ucak-modu

Uçak Modu Ne Gibi Faydalar Sağlar?

Uçak modu kullanımı genel olarak uçağa bindiğimizde telefonumuzun hat ile bağlantısını kesmek gibi düşünülse de bir çok fayda sağlıyor. Bunlardan bahsedecek olursak şöyle sıralayabiliriz.

Flightradar24 Free İndir - Hava Trafiği ve Uçak Takip Uygulaması
Android için hava trafiği ve uçakların iniş kalkış saatlerini takip uygulaması ücretsiz versiyonu

Şarjınız Kullandığınızda Çabuk mu Bitiyor?

Telefonunuzu, Uçak Modu’na aldığınızda şarj tüketimini minimum seviyeye düşürmüş olursunuz. Çünkü uçak modunda veri bağlantısı ve şebeke çalışmadığından dolayı fazla eneri tüketimi ile RAM’e aşırı yükleme yapmaz ve bu da sizin şarjınızın uzun süre giderek oyun oynarken daha fazla vakit geçirmenize yardımcı olur. Üstelik telefonunuzu Uçak Modu’nda şarj ederseniz daha hızlı bir şekilde batarya dolumunu da sağlayabilirsiniz.

WhatsApp’ta Mavi Tik’ten Kurtulmuş Olursunuz.

Facebook Sohbetleri sayesinde hayatımıza giren ve çoğu zaman bizi zor durumda bırakan Görüldü yazısı için hayat kurtaracak nitelikte imkan sağlar Uçak Modu. Eğer telefonunuz uçak modundayken WhatsApp’a giriş yaparsanız yazıyı okuduğunuzda mavi tik gitmesini önlemiş olursunuz.

Whatsapp Messenger iOS Mesajlaşma Uygulaması
Sitemiz üzerinden Whatsapp uygulamasını indirin ve yalnızca internet bağlantınızı kullanarak, hiçbir üyelik ücreti ödemeden iletişim kurmanın keyfini yaşayın.

Ağ Sorunlarında Tercih Edilebilir

Hepimizin bağlantılarında bazen problemler oluyor. Bunun için telefonu yeniden başlatmak yerine Uçak Modu’ndan yararlanarak zamandan kaybımızı önleyebiliriz.

Telefonunuz Çocuğunuz Elinde ise;

Bizden gördüklerini uygulamakta üstlerine olmayan çocuklarımız, şimdiki devir sayesinde teknolojiyle fazlaca içli dışlılar. Bu sebepten dolayı biz elimizden telefonu düşürmediğimiz için onlarda ilk fırsatta telefonlarımızı ellerine geçiriyorlar. Bazen bir arama yapıyor, bazende verileri siliyorlar. Böyle durumlarda telefonunuzu Uçak Modu’na almanız olacak tehlikelerden sizi koruyacaktır. Onların ağlamasının da önüne geçmiş olacaksınız.

TRT Elif'in Düşleri - Çocuk Gelişimine Faydalı Oyun Uygulaması
Çocuklara sağlıklı beslenmeyi öğretecek android oyun uygulaması

Telefonlardaki Uçak Modu Nedir? Ne İşe Yarar? İçin Yorum Yap