TRT İbi

Son Sürüm
Editörün Puanı

Virüs Testi

Temiz

Yorum Yap

Hemen İndir

Küçük çocukların el ve zeka gelişimine eğlenceli şekilde destek veren güzel oyun

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(Puan Verilmemiş)
Loading...

6 yaşını doldurmuş miniklerin matematiği sevmesini hedefleyen, hem eğlendiren hem de eğitici özellikleriyle göze çarpan bir oyun, TRT İbi uygulaması.

İşinin uzmanı pedagog ve psikologların yanısıra öğretmenlerin de yardımlarıyla hazırlanan sorular ve dikkate dayalı yanıtlarla harika bir program TRT İbi ile, çocuklar boş vakitlerini artık çok daha kaliteli geçirecek.

Üstelik dikkati dağıtan reklam uygulaması olmayan ve miniklerin kolaylıkla oynayabileceği bir oyun türüdür.

Çocuklarınız matematik becerisi kazansın, el-göz koordinasyonları gelişsin, odaklanma sorunu yaşamasın istiyorsanız, TRT İbi tam size göre, isteklerinizi karşılayacak seviyede bir oyun.

Örüntü kurma, toplama, çıkarma, bölme ya da çarpma işlemleri hiç bu kadar keyifli olmamıştı minikler için! Dikkatlerini sürdürmelerine yardımcı olacak bir uygulama ile, çocuğunuzu tanıştırmak ve eğlenerek öğrenmenin tadına varmasına vesile olmak için, ücretsiz olarak TRT İbi uygulamasını indirmeniz yeterli olacaktır.

Çocuğunuzla yoğun ve yorucu iş temposundan arta kalan zamanlarınızı nitelikli bir hale getirmenin, en doğru yolu!

Zorlu ya da bazen sıkıcı gelebilen matematik işlemlerinin, eğlenceli zamanlara dönüştüğü mükemmel bir platformda, hem sizi hem de çocuğunuzu oyalayacak ve aynı zamanda da çocuk gelişimi için önemli olan bazı unsurları kazanabilmesi için, çocuğunuza yön veren ve yol gösteren TRT İbi, gerçekten de süper ötesi bir oyun!

Sevilen pembeli şirin karakter İbi, müzik ve efektler eşliğinde atlıyor, zıplıyor, her yer rengarenk adeta oyun sizi çağırıyor bu ambiyansıyla! Çocuğunuza matematik üzerinden birçok uygulama ve beceriyi öğretirken, sizde bu büyülü dünyanın esiri olabilir ve bağımlı hale gelebilirsiniz. Yolunuza çıkanları toplayın, yukarı ekranda görünen işlemleri yapın, bütün puanları toplayın!

Haydi minik afacanlar hesap zamanı!

Matematiğin aslında ne kadar da kolay olduğunu anlayıp, rakamları tanıdıkça seveceğiniz bu muhteşem oyunla işlemleriniz hiç yanlış çıkmayacak. Hataya yer vermeyen, odaklanıp, hesaplamanın en düzgün kurallarının geçerli olduğu TRT İbi, sizleri bekliyor.

TRT İbi Nasıl Oynanır?

Oyunun amacı İbi’nin arkasıdan gelen ağaçlardan kaçmasına yardımcı olmak. Ağaçlara yakalandığınızda oyun bitiyor. İbi koşarken karşısına çıkan engellerden kaçması için ekrana dokunmanız yeterli. Ekrana 2 kez dokunursanız daha yüksek bir atlayış yaptırabilirsiniz.

Koşu sırasında yukarıda sorulan matematik sorularının cevap seçenekleri baloncuklar içinde karşınıza gelecek. Bu cevaplardan doğru olanı alarak İbi’nin enerjisini arttırabilirsiniz. Önünüze yine baloncuklar içinde kalkan, roket ve mıknatıs çıkarsa bunları da alabilirsiniz. Kalkanı aldığınızda karşınıza çıkan bir engelden sizi korur, roket hızlanmanızı sağlar ve mıkmatıs da altınları kendine çekerek kolay toplama sağlar.

Topladığınız altınları mağazada roket, kalkan ve mıknatıs almak için kullanabilirsiniz.

Oyunu kurup oynadım ve denedim. Okula yeni başlamış çocuklar için gerçekten son derece eğlenceli ve faydalı bir oyun. Oyunda sorulan matematik soruları kolay ve anlaşılır şekilde. Bunları cevaplamak gelişimine faydalı olacaktır. Ayrıca oyunda hiçbir reklam, video gibi can sıkıcı şey yok. Ve para sizden para da istemiyor olması artı bir güzellik.

TRT İbi” İçin 2 Cevap

TRT İbi İçin Yorum Yap