TRT İbi – Çocuklar İçin Matematik ve Zeka Geliştirici Oyun

6 yaşını doldurmuş miniklerin matematiği sevmesini hedefleyen, hem eğlendiren hem de eğitici özellikleriyle göze çarpan bir oyun, TRT İbi uygulaması.

İşinin uzmanı pedagog ve psikologların yanısıra öğretmenlerin de yardımlarıyla hazırlanan sorular ve dikkate dayalı yanıtlarla harika bir program TRT İbi ile, çocuklar boş vakitlerini artık çok daha kaliteli geçirecek.

Üstelik dikkati dağıtan reklam uygulaması olmayan ve miniklerin kolaylıkla oynayabileceği bir oyun türüdür.

Çocuklarınız matematik becerisi kazansın, el-göz koordinasyonları gelişsin, odaklanma sorunu yaşamasın istiyorsanız, TRT İbi tam size göre, isteklerinizi karşılayacak seviyede bir oyun.

Örüntü kurma, toplama, çıkarma, bölme ya da çarpma işlemleri hiç bu kadar keyifli olmamıştı minikler için! Dikkatlerini sürdürmelerine yardımcı olacak bir uygulama ile, çocuğunuzu tanıştırmak ve eğlenerek öğrenmenin tadına varmasına vesile olmak için, ücretsiz olarak TRT İbi uygulamasını indirmeniz yeterli olacaktır.

Çocuğunuzla yoğun ve yorucu iş temposundan arta kalan zamanlarınızı nitelikli bir hale getirmenin, en doğru yolu!

Zorlu ya da bazen sıkıcı gelebilen matematik işlemlerinin, eğlenceli zamanlara dönüştüğü mükemmel bir platformda, hem sizi hem de çocuğunuzu oyalayacak ve aynı zamanda da çocuk gelişimi için önemli olan bazı unsurları kazanabilmesi için, çocuğunuza yön veren ve yol gösteren TRT İbi, gerçekten de süper ötesi bir oyun!

Sevilen pembeli şirin karakter İbi, müzik ve efektler eşliğinde atlıyor, zıplıyor, her yer rengarenk adeta oyun sizi çağırıyor bu ambiyansıyla! Çocuğunuza matematik üzerinden birçok uygulama ve beceriyi öğretirken, sizde bu büyülü dünyanın esiri olabilir ve bağımlı hale gelebilirsiniz. Yolunuza çıkanları toplayın, yukarı ekranda görünen işlemleri yapın, bütün puanları toplayın!

Haydi minik afacanlar hesap zamanı!

Matematiğin aslında ne kadar da kolay olduğunu anlayıp, rakamları tanıdıkça seveceğiniz bu muhteşem oyunla işlemleriniz hiç yanlış çıkmayacak. Hataya yer vermeyen, odaklanıp, hesaplamanın en düzgün kurallarının geçerli olduğu TRT İbi, sizleri bekliyor.

TRT İbi Nasıl Oynanır?

Oyunun amacı İbi’nin arkasıdan gelen ağaçlardan kaçmasına yardımcı olmak. Ağaçlara yakalandığınızda oyun bitiyor. İbi koşarken karşısına çıkan engellerden kaçması için ekrana dokunmanız yeterli. Ekrana 2 kez dokunursanız daha yüksek bir atlayış yaptırabilirsiniz.

Koşu sırasında yukarıda sorulan matematik sorularının cevap seçenekleri baloncuklar içinde karşınıza gelecek. Bu cevaplardan doğru olanı alarak İbi’nin enerjisini arttırabilirsiniz. Önünüze yine baloncuklar içinde kalkan, roket ve mıknatıs çıkarsa bunları da alabilirsiniz. Kalkanı aldığınızda karşınıza çıkan bir engelden sizi korur, roket hızlanmanızı sağlar ve mıkmatıs da altınları kendine çekerek kolay toplama sağlar.

Topladığınız altınları mağazada roket, kalkan ve mıknatıs almak için kullanabilirsiniz.

Etiketler

Benzer İçerikler

2 thoughts on “TRT İbi – Çocuklar İçin Matematik ve Zeka Geliştirici Oyun”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Algılandı

Tek gelir kaynağımız reklamlarımız. Lütfen buna mani olmayın. Sizi rahatsız etmeyecek reklamlar yayınlıyoruz.