TRT Tel Ali

Son Sürüm
Editörün Puanı

Virüs Testi

Temiz

Yorum Yap

Hemen İndir

TRT Çocuk Kanalının Sevilen Yarışması Tel Ali'nin Android İçin Hazırlanmış Oyunu

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(Puan Verilmemiş)
Loading...

Resim çizmeyi beceremeyenlerin, en kolay adam çizme profili, yuvarlak bir kafa gözler bir ağız, iki ince çizgi kollar ile iki ince çizgi bacakları çiz, işlem tamamdır. 80li yılların çocukluk karakterlerinden biri ve şimdilerde ise, bir oyun kahramanı olan Tel Ali ile yepyeni maceraya hazır olun!

Özellikle 6 yaş üzeri çocuklar için, hem eğitici hem de öğretici içeriğe sahip TRT Tel ALİ ile, görsel ve işitsel dikkat konusunda da oldukça yarar sağlayabilirsiniz. Oyun içerisinde verilen tüyoları takip ederek, soruların doğru yanıtlarını buldukça, suyun üzerinde kendisine basamaklar oluşturan Tel Ali’nin düşmeden karşıya geçebilmesi için, basamak kutucuklarında tek tek ilerlemesi için, soruların doğru cevaplarının baş harfleri Tel Ali’yi bir adım daha ileriye taşır ve en sonunda oluşan kutucuklardaki harfler sayesinde saklı kelimeyi en çabuk tahmin eden en yüksek puanı alacak!

Uygulama içerisindeki sorular, 6 yaş grubuna hitap eder bir şekilde hazırlanmış ve çocuğunuzun anlam bilgisini ve kelime hazinesini öğrenmenize yardımcı olacak bu harika uygulama ile, çocuğunuzun gelişimini gözlemlemenin tarafını da doyasıya yaşayacaksınız. Çocuğunuz öğrendiklerini pratikte değilde, uygulamalı olarak gerçekleştirmede sorun yaşıyor mu? Hafızası gerçekten de kuvvetli mi? Akıl yürütme konusunda kabiliyeti yüksek mi? Kelimelerin anlamları farklılaştığı halde bile doğruyu bulabilecek mi? Kısacası, çocuğunuzun zihinsel algılarını çok daha yakından takip edebilmenizi ve eğitimine yön verebilmeniz açısından size yol gösterebilecek bir oyundur.

Ailelerin çocuklarıyla kaliteli zaman geçirebilmeleri, beraber oyun oynamanın çocuğa gelişimi ve psikolojisi bakımından iyi gelmesi, çocuk ve ebeveyn arasındaki bağları kuvvetlendirmesi gibi, belli dönemleri kapsayan kısa aralıkların, en iyi ve en uygun şekilde değerlendirilmesinde, anne ve babalara, hatta 1. Sınıflarda aktivite saatlerinde de oynanabilecek mükemmel bir oyun seçeneğidir.

TRT Tel ALİ uygulaması, çocuk psikologları gözetiminde be eğitimcilerden yardım alınarak, tamamen çocukların gelişimine uyum sağlayacak bir şekilde hazırlanmıştır.

Unutulmaya yüz tutmuş, çocuğun anne ve babasının masal kahramanlarını öğrenmesine, Türk Tarihine ait mekanları ve kelimeleri bilmesine, geçmiş döneme ait çocuk oyunlarından tutun da çok eski zamanlarda emek harcanmış mesleklere kadar, birçok konuda bilgi sahibi olan, bilinçli bir nesil yetişmesine ufakta olsa katkıda bulunabilmek adına, diğer savaş ve dövüş oyunlarının tam aksine, çocuğunuza çok daha sakin fakat bir o kadar da, eğlenceli oyunlarında olduğunun kanıtı olan bir oyun türüdür.

Oyun bütünüyle çocukların kolaylıkla algılayıp, oynayabileceği tarzda tasarlanmıştır

Kelimelerin birden çok anlamlar içerdiği ele alınacak olursa, çocukların kelimenin tüm anlamları hakkında fikir yürütebilmelerini hedefleyerek, anlamlandırmadan, yargılamadan, araştırmadan, yararlanabilme yetilerini arttırmak ve sözcükler konusunda bilgi dağarcığını genişletmek için, yola çıkılmış bir projenin ürünü olan TRT Tel ALİ programı ile, çocuğunuzla harika vakit geçirebilirsiniz.

Sizlerdeokumayı öğrenmiş çocuğunuz ile, eğlenerek keyifle bir şeyler yapmak ve evladınıza katkı sağlamak istiyorsanız, Google Play Store marketinden TRT Tel ALİ oyununu ücretsiz indirebilirsiniz.

Kahramanların değil bu kez kelimelerin gücüyle bir yarışa ne dersiniz?

TRT Tel Ali İçin Yorum Yap