Türkiye’nin İlk SUV ve Hibrit Modeli Toyota CH-R

Japon Devi Toyota’nın Sakarya’da bulunan fabrikasında 22 yıl önce üretimini başlattığı C-HR’ın SUV ve hibrit modelini tekrardan hayata geçirmek için geçtiğimiz yılın başlarında düğmeye başlamışlardır. Bu modelin seri üretimi için bir töreni geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdi.

ch-r-on

Toyota C-HR Ön Taraf

Taxi Sim 2016 İndir - Android İçin Taxi Sürme Oyunu Uygulaması
Android için Taxi kullanma oyunu uygulaması. Bu oyunda müşterilerinizi toplayabilir ve istedikleri yere götürebilirsiniz.

Toyota, Sakarya’da ürettiği ve Türkiye’nin ilk SUV ve hibrit modeli C-HR’ın seri üretimi için düzenlediği törenle açılışlarını yaptılar. Törene katılan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik’le beraber Toyota Motor Corporation İcra Komitesi Üyesi Moritaka Yoshida ve Toyota Motor Avrupa Genel Müdür ve CEO’su Dr. Johann Van Zyl’de bulunmaktaydı.

Euro Truck Driver Kamyon Simülatör Oyunu
Kamyon simülatörleri içinde en yenisi ve en güzeli.

C-HR için ayrılan 350 Milyon Euro’luk bir yatırım kaynağı ile seri üretim düğmesine basan Toyota, Türkiye’deki kapasitesini 150 binden 280 bine çıkararak nerdeyse iki katı bir hareketlilik sağladı. Son 22 yıl içerisinde yaptığı 1.7 Milyar Euro’ya çıkaran Toyota, C-HR üretimiyle ülkemizde bir ilke ima atarak üretilen ilk hibrit ve crosser motor özelliğiyle Sanayi Tarihi’mize adını yazdırmış oldu.

ch-r-arka

Toyota C-HR Arka Tarafı

İhracat için yapılan planlamalarda belirlenen ülkeler olarak ABD ve Kanada başı çekiyor. İhraç edilecek olan tam 45 ülkenin olduğunu törende açıklayarak bu ülkelerin genellikle Afrika ve Ortadoğu ağırlıklı olacağını söylediler.
Dünya için olduğu kadar, ülkemiz içinde büyük bir yatırım girişimi olan bu projenin umarım nimetlerinde milletimiz ve devletimiz yararlanır.
Unutmayın!
Üretmeyen toplumlar yok olmaya mahkumdurlar. Mustafa Kemal Atatürk

Türkiye’nin İlk SUV ve Hibrit Modeli Toyota CH-R İçin Yorum Yap