Twitter

Son Sürüm (iOS)
Editörün Puanı

Virüs Testi

Temiz

Yorum Yap

Hemen İndir

  • Lisans Ücretsiz
  • İşletim Sistemi iOS
  • Dil Türkçe
  • Üretici
  • Boyut 70,1 MB
  • Tarih 2 sene Önce
  • İndirme Sayısı 40

iOS Cihazlar için Twitter mobil uygulaması

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(Puan Verilmemiş)
Loading...

Twitter sosyal ağın 140 karakterlik mikro blogu olarak anılmaktadır. Facebook’tan 2 sene sonra 2006 yılında kurulmuş ve aynı platform içerisinde farklı bir girişim olarak öne çıkmaktadır. Sunduğu çeşitli araçlar sayesinde yeni nesil iletişim aracı sayılmaktadır.

Twitter’ın çalışma prensibi insanların birbirlerini takip etmesidir. İsterseniz sizi takip eden insanları takip edebilir ve onlarla iletişime geçebilirsiniz. 21.yüzyıl içerisinde sosyal ağların yaptığı büyük çıkışlarda Twitter üzerinde binlerce takipçisi olan kullanıcılar bulunmaktadır ve bu kişiler Twitter Fenomeni olarak anılmaktadır.

Twitter üzerinde kullanıcılar Trend Topic(TT) listelerini attığı tweetlerle belirlemektedir. Burada belirlenen konular sayesinde kullanıcılar atmış olduğu tweetleri geniş kitlelere ulaştırabilmektedir. ReTweet(RT) özelliği sayesinde de başka bir kullanıcının yapmış olduğu tweeti kendi sayfalarında paylaşmalarına imkan sunar. Direct Message(DM) yapısı ise Facebook Messenger ile benzerlikler göstermektedir.

Twitter ana fonksiyonları dışında, Periscope adı verilen yan uygulaması sayesinde kullanıcılarının canlı yayınlar yapmasını ve bu yayınları halka açık bir şekilde yayınlamasına olanak tanır.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barrack Obama tarafından seçim kampanyaları için sık sık kullanılmış ve Türkiye üzerinde ise sadece son seçimlerde etkin bir şekilde kullanılmıştır.

20 Mart 2014 gecesi TİB tarafından erişime kapatılmasıyla gündeme gelmesiyle de anılmaktadır. Bu erişim yasağı için yapılan açıklamalarda durumun hukuki bir durum olduğu ve Twitter’dan Türkiye Hukuk sistemine saygı gösterilmesi söylenmiştir. Açıklamanın ardından Twitter tarafından Türkiye için atanan hukuk görevlisi erişim yasağını kaldırmıştır.

Twitter İçin Yorum Yap