Ücretsiz İnternet Dönemi’ne Geri Sayım

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın başlatmış olduğu çalışmalar arasında en çok dikkat çekeni “ücretsiz internet projesi” oldu. Bir yıldır sürdürmekte oldukları bu çalışmalardan aralık ayı sonu itibari ile başlayacak olan projenin sonucunda 300 bin vatandaşın,  ücretsiz internet uygulamasından yararlanması sağlanacak.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı başı çektiği projede, Kalkınma Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) ortak olarak yürtmekte olduğu projenin bir yıl önce yürürlülük çalışamaları başlatılan “ücretsiz internet” uygulaması, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu’nun 11 Şubat 2016’da alınmış olan kararı ile hayata geçirilmiş olacak.

bedava-internet-geldi-mi
Ülkemizin ekonomik durumlarından dolayı bütçesi internet kullanımına el vermeyen ailelerin kullanması için sağlanacak ücretsiz internet desteği ile bu sayede teknolojinin sağlamış olduğu kolaylıklara bu ailelerin de rahat bir şekilde erişebilmesini ve günümüzün teknolojik hizmetlerinden yararlanmasını sağlamayı hedefleyen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, yoksul durumdaki çocukların internet kafelerde vakit geçirmesini engellemek ve kötü alışkanlıklardan uzak tutarak, vatana, millete hayırlı evlatlar olması için temel atmak olarak hedefleniyor.

Aile Koruma Güvenliği ve Kotalı Hizmet

Hazırlıklarının tamamlanması sonucu sunulacak olan projenin Aralık ayı son tarihi itibari ile hayata geçirilmesi belirlendi. Yaklaşık 300 bin vatandaşın bu hizmetten faydalanması öngörülüyor. 40 milyon lira kaynak ayrılan projeye güvenli internet uygulaması baz alınarak “aile koruma” şifreli ve kotalı sunulması belirlenmiş ve ücretsiz internet erişim desteği ile Vakıfların belirleyeceği yoksul durumdaki kişilerin temel kıstas olarak gelir düzeyine bakılarak sunulacağı bildirildi.

Ücretsiz İnternet Dönemi’ne Geri Sayım İçin Yorum Yap