WhatsApp Messenger’in Muhteşem Özellikleri

WhatsApp Messenger hayatımıza gireli 7 yıl kadar oldu ve bu zaman içinde en hızlı yükselen uygulamalardan biri oldu. Bu hızlı yükselişin tabiki haklı nedenleri var. WhatsApp Messenger başka hiçbir uygulamada olmayan özellikleri ile tüm dünyanın vazgeçilmez mesajlaşma uygulaması. Alman Bild gazetesi sadece Almanya’da 30 milyon kişinin WhatsApp Messenger kullandığını ve ihtiyaç duyulan tüm özelliklerini anlattı.

WhatsApp’ın özelliklerini görmeden önce uygulamayı android cihazınıza indirmek için aşağıdaki butonu kullanabilrisiniz.

Whatsapp Messenger Mesajlaşma Uygulaması
Whatsapp indir ile ücretsiz mesajlaşabilir, resim ve video gönderebilirsiniz.
Whatsapp Messenger iOS Mesajlaşma Uygulaması
Sitemiz üzerinden Whatsapp uygulamasını indirin ve yalnızca internet bağlantınızı kullanarak, hiçbir üyelik ücreti ödemeden iletişim kurmanın keyfini yaşayın.

WhatsApp Messengerin bu eşsiz özelliklerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz;

Toplu Mesaj Gönderebilme: 

Telefon rehberinizdeki herkese toplu olarak mesaj göndermek istiyorsanız bu işi hem ücretsiz hemde hızlı şekilde WhatsApp yapabilir. Bunun için uygulama açıkken sağ üst köşede bulunan üç nokta simgesine tıklayıp yeni yayın seçeneğine tıklayın. Açılan bölümde kimlere mesaj göndermek istiyorsanız kişileri seçin ve oluştur butonuna basarak toplu mesaj grubunu oluşturun. Toplu mesaj grubu oluşturulduktan sonra istediğiniz gibi mesaj, resim, video, konum gönderebilirsiniz.

whatsapp messenger ozellikleri 1

WhatsApp Messenger Toplu Mesaj Gönderme

whatsapp messenger ozellikleri 2

WhatsApp Messenger Toplu Mesaj Gönderme

whatsapp messenger ozellikleri 3

WhatsApp Messenger Toplu Mesaj Gönderme

whatsapp messenger ozellikleri 4

WhatsApp Messenger Toplu Mesaj Gönderme

Toplu mesaj grubunu silmek için sohbet listesinde toplu mesaj grubunun üstüne basılı tutarak ek seçenekleri açın ve “Toplu mesaj listesini sil” butonuna tıklayın. Bu şekilde toplu mesaj grubunu silmiş olacaksınız.

WhatsApp Konuşmalarını Mail Olarak Gönderme: 

WhatsApp Messenger ile yaptığınız görüşmelerinizi saklamak, bir başkasına yada kendinize mail olarak göndermek isteyebilirsiniz. Bunu yapmak için sohbetlerin olduğu bölüm açık iken sohbetin üstüne basılı tutun ve “Sohbeti e-postala” seçeneğine tıklayın. Sonrasında size sohbetteki medya öğelerini yani resim, müzik ve videoların maile ekleyip eklemeyeceğinizi soruyor. Buna da istediğiniz gibi yanıt verdikten sonra belirlediğiniz mail hesabına tüm konuşmayı mail olarak gönderebilirsiniz.

whatsapp messenger ozellikleri 5

WhatsApp Messenger Sohbeti Mail Olarak Gönderme

Anlık Sesli Mesaj Gönderme: 

WhatsApp Messenger uygulamasının belkide en çok kullanılan özelliğidir sesli mesaj göndermek. Sesli mesaj göndermek için sohbetin içindeyken sağ altta bulunan mikrofon simgesine basılı tutun. Sesinizi kaydettikten sonra elinizi çekerek direk gönderebilirsiniz. Ancak ses kaydını göndermekten o anda vazgeçerseniz elinizi çekmeden sola doğru kaydırın ve sesli mesajınızın silindiğini göreceksiniz.

whatsapp messenger ozellikleri 6

WhatsApp Messenger Sesli Mesaj Gönderme

 

Çevrimiçi Zamanı ve Mavi Tik Gizleme: 

Normal WhatsApp özelliklerinde uygulamaya en son ne zaman girdiğiniz ve mesajları okuduğunuzu belli eden mavi tik işaretleri beliriyor. Eğer bunları kapatmak ve ne zaman uygulamaya girdiğinizi gizlemek istiyorsanız Sırasıyla Ayarlar > Hesap > Gizlilik yolunu takip edin ve oradaki seçenekleri istediğiniz gibi değiştirin.

whatsapp messenger ozellikleri 7

WhatsApp Messenger Son Görülme Gizleme

whatsapp messenger ozellikleri 8

WhatsApp Messenger Mavi Tik Gizleme

 

Konumunuzu Mesaj Olarak Gönderme:

Bu özelliği birçok firma müşterilerine adreslerini tarif etmekle uğraşmamak için kullanıyor. Örneğin müşteriniz işyerinize gelmek istiyor fakat adresiniz biraz karmaşık. Bu durumda hemen WhatsApp uygulamasının konum gönder özelliğini kullanarak harita bilginizi gönderebilirsiniz. Giden haritaya tıklayıp yerinizi görmenin yanında Google Haritaların navigasyon özelliğini kullanarak da yol tarifini alabilir ve hiç aramadan adresi bulabilirsiniz.

Konum bilgisi göndermek için sohbet ekranındayken sağ üst köşede bulunan “ataç” simgesine tıklayın ve açılan ekrandan “Konum” noktasını seçin. Konumunuzu bulduktan sonra gönder tuşu ile rahatlıkla gönderebilirsiniz.

whatsapp messenger konum gönderme 1

WhatsApp Messenger İle Konum Gönderme

whatsapp messenger konum gönderme 2

WhatsApp Messenger İle Konum Gönderme

İstemediğiniz Kişileri Engelleme:

Konuşmak istemediğiniz veya sizi rahatsız eden, spam mesajlar gönderen numaralar olabilir. Bunları engellemek yine sizin tasarrufunuzda. Engellemek istediğiniz kişinin sohbetindeyken sağ üst köşede bulunan seçeneğe tıklayıp açılan menüden “Diğer” seçeneğini seçip yine açılan menülerden “Engelle” seçeneğini seçerek kişiyi engelleyebilirsiniz.

WhatsApp Messenger Kişi Engelleme

WhatsApp Messenger Kişi Engelleme

WhatsApp Messenger Kişi Engelleme

WhatsApp Messenger Kişi Engelleme

 

Bilgisayar Tarayıcısı İle WhatsApp Messenger Kullanabilirsiniz:

İşiniz benim gibi sürekli bilgisayarda veya telefon ekranına sürekli bakmak sizi yoruyorsa, mesajları daha hızlı yazmak daha çabuk göndermek istiyorsanız. Ki ben en çok bunun için kullanıyorum. Mesajları bilgisayar üzerinden hızlıca yazıp gönderebiliyorum. Sizde bu tarayıcı üzerinden WhatsApp özelliğini kullanmak istiyorsanız https://web.whatsapp.com/ adresine giriş yapın

Sonra telefonunuzun ana WhatsApp ekranındayken sağ üst köşede bulunan menüye tıklayın ve “WhatsApp Web” seçeneğini açın. WhatsApp Web açıldığında kameranız ile bilgisayar ekranınızdaki karekodu okutmanız istenecektir. Karekodu okuttuktan sonra telefonunuz ve bilgisayarınız eşleşecek ve WhatApp Web’i kullanmaya başlayacaksınız. Konuyu aşağıda resimlerle de anlatarak pekiştirmeye çalıştım. Anlamadığınız bir yer olursa resimlerden yararlanabilirsiniz yada yorum bölümünü kullanarak soru sorabilirsiniz.

whatsapp messenger ozellikleri 6

WhatsApp Messenger Web Tarayıcı Özelliği

whatsapp messenger ozellikleri 7

WhatsApp Messenger Web Tarayıcı İçin QR Kodu Okutma

whatsapp messenger ozellikleri 9

WhatsApp Messenger Web Tarayıcı

whatsapp messenger ozellikleri 8

WhatsApp Messenger Web Tarayıcı Bağlanmış Hali

 

Telefon Numaranız Değiştiğinde WhatsApp Hesabını Taşıma:

Telefon numaranızı bazı nedenlerle değiştirmeniz gerekebilir. Bu durumda WhatsApp Messenger uygulamasını yeniden yüklemenize yada farklı herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok. Numaranız değiştiğinde WhatsApp ana ekranındayken sağ üst köşedeki menüye tıklayıp açılan seçeneklerden sırasıyla Ayarlar > Hesap > Numarayı Değiştir. Bundan sonra uyarıyı okuyun ve ileri tıklayın. Sonrasında açılan ekrana eski ve yeni telefon numaranızı girerek, numara taşıma işlemini tamamlamış olacaksınız.

WhatsApp Messenger’da Silinen Mesajları Geri Getirme

WhatsApp mesajlarından birini yada birkaçını yanlışlıkla silerseniz panik yapmanıza gerek yok. Android cihazlarda WhatsApp uygulaması her gece saat 04:00’da yedekleme yapar. Silinen mesajınız olduğunda uygulamayı silip yeniden yükleyerek yedekten mesajları geri çağırıp kurtarabilirsiniz.

WhatsApp Messenger’in Muhteşem Özellikleri İçin Yorum Yap