Whatsapp Messenger

WhatsApp android için çok yönlü mesajlaşma uygulamasıdır. Sadece internet bağlantınızı kullanır.

GSM’lerin SMS devrimini yıkmasıyla bilinen WhatsApp dünya üzerinde milyarlarca kullanıcı tarafından mesajlaşma programı olarak kullanılmaktadır. Hatta bu program için yurt dışında çıkartılmış özel hatlar dahi bulunmaktadır.

Son dört seneden beri popüler olmasıyla bilinen WhatsApp aslında 2010 senesinde kurulmuştur. Anlık mesajlaşma platformunun ilk geliştiricilerinden olan WhatsApp bir süre sonra Mark Zuckerberg’in kurmuş olduğu Facebook tarafından 4 milyar USD nakit para, 12 milyar USD hisse senedi ve 3 milyar USD ile sınırlandırılmış hisse senedir karşılığında satın alınmıştır.

Platformlar arası mesajlaşma ağı kuran WhatsApp; BlackBerry, iPhone, Android, Nokia ve Windows Phone telefonlarıyla tam uyumlu çalışmaktadır. İlk başlarda Symbian sürümüyle hizmet veren uygulama, ilerleyen zamanlarda gelişen işletim sistemleriyle beraber farklı platformlarda da hizmet vermeye başladı.

WhatsApp, SMS’e göre çok daha fonksiyonel olmasından dolayı tercih edilmektedir. Örneğin WhatsApp üzerinden resim ve video gönderebilir, sesli arama gerçekleştirilebilir, dosyalarını rahatlıkla gönderip alabilirsiniz.

Hatta yakın zamanda WhatsApp’ın sesli arama özelliğinin yanına görüntülü görüşme özelliğini de aktif edeceği konuşulanlar arasında. Ancak WhatsApp’tan bu konuda henüz resmi bir açıklama bulunmamaktadır.

Ayrıca Web WhatApp özelliği sayesinde internet tarayıcısı kullanarak bilgisayar üzerinden WhatsApp’ı etkin olarak kullanabilirsiniz. Yeni gelen güncellemeyle birlikte WhatsApp Web masaüstü uygulama olarakta kullanılabilme imkanı sağlıyor. Windows ve Mac OS X bilgisayarda stabilize olarak çalışan WhatsApp Web masaüstü sürümü de bulunmaktadır.

WhatsApp Messenger Ekran Görüntüleri

 

Whatsapp Messenger

Hız
Tasarım
Kullanabilirlik

Son Sürüm (Android)

Whatsapp indir ile ücretsiz mesajlaşabilir, resim ve video gönderebilirsiniz.

indir
User Rating: 4.68 ( 2 votes)
Etiketler

Benzer İçerikler

8 thoughts on “Whatsapp Messenger”

  1. Normal mesaj yollamak artik benim için tarih oldu.Arkadaslarimla gün içerisinde doya doya mesajlasip resim atabiliyorum.

  2. Yeni mesaj adresim whatsapp ile rahatça mesajlaşma biliyorum üstelik mesaj hakim doldumu acaba demeden sinirsizca mesaj yoluyorum

  3. Whatsapp varsa asla habersizlesme sorunu yasamazsiniz.Ben kontör kontrolü yapmadan diledigim kadar mesaj atmanin keyfini hic birseye değişmem.Hala kullanmayan varsa da çok şey kaybediyor haberi olsun

  4. Tüm maasimi cep telefonu faturasina yatirmami engelleyerek bana ve butceme büyük katki sağlayan whatsapp ile sadece internet paketim dahilindeki özellikleri kullanarak özgürce mesajlaşabiliyorum. Teşekkürler Whatsapp :))))))

  5. Whatsapp uygulamasini en yakin arkadasim cep telefonuma indirdi ve artik yeni laklak yerimiz bu dedi 😉 ilk basta bu kadar eğlenceli ve bagimlilik yapacagini hic düşünmemiştim. Simdi sadece ona değil herkese whatsapptan mesaj atar oldum. Kontorum bitti derdim yok artik

  6. Bu program tam benlikmis biraz geç farkettim ve buna uzulmuyorum desem yalan olur. Odedigim faturalari düşününce bu kadar mesaj atan biri olarak bunu nasil fark edemedim ama olsun zararin neresinden Dönersen kardır. İyi whatsapp var

  7. İnternet üzerinden kullanabileceğim bir mesajlaşma uygulaması ararken whatsapp ile bir iki deneme yapip aradigim anlik mesajlaşma uygulamasinin o olduğunu anladim ve artik normal mesaj bölümünü kullanmiyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Algılandı

Tek gelir kaynağımız reklamlarımız. Lütfen buna mani olmayın. Sizi rahatsız etmeyecek reklamlar yayınlıyoruz.