WhatsApp Sohbet İçin Yeni Güvenlik Önlemi

Yeni dönemde Facebook bünyesine geçen WhatsApp, Nisan ayında yeni sunumları ile şifreleme özellikleri meraklılarının en çok dikkat çektiği bölüm oldu. Şifrelenmiş alanların akıllı telefon kullanıcılarında görüşmelerin daha güvenli bir konumda olmasını sağlayacağı için büyük bir yenilik olarak da karşılanması, uygulama için daha çok yeniliğinde bu alan üzerinden yapılabilmesine imkân tanıdı.

Ülkemiz içinde akıllı telefon üzerinden mesajlaşmada popüler statüsünde olan WhatsApp, sohbetlerinize ekstra koruma için şifreleme özelliğinin kullanılmasına olanak tanıyor. Sunulacak olan bu yeni gelişme, bir başkası tarafından okunmasını istemediğiniz mesajların korunması için bir kilit sistemini sizlere sunacaktır. Altı dijital kod ile gelmesi beklenen bu kilit sistemi sohbetlerinizi yüksek güvenlik ile korumanıza imkân verecektir.

whatsapp messenger logo

Whatsapp ile güvenli şekilde mesajlaşmalarınızı yapabilirsiniz.

Test aşamasında olan bu yenilik Whatsapp tarafından incelemelere alınmış olup ne zaman çıkacağı da henüz bilinmemektedir. Elimizden düşürmediğimiz akıllı cihazların şarjda olduğu sizsiz süreleri ve olası kaybolmalar, çalınmalar gibi konularda daha endişeli olmanız anlamı da gelecektir. Teknoloji alanında yazılımın gücünü iletişimlerimiz adına yeni keşfederken yapılan yeniliklerinde hayatımızı daha kolaylaştıracak seçimler oluşturması ve yeni ihtiyaçlarında giderilmesi için etkili olduğunu bu gibi yenilikler ile daha çok hissetmekteyiz.

Sohbet ve mesajlaşma için sık tercih ettiğimiz Whatsapp, güvenliği ile daha çok seçim değeri yüksek olarak cihazlarımızda ana ekranın favori uygulamalarından olacaktır. Mahremiyet konusunda hassasiyet bekleyenlerin daha çok dikkatini çekecek bir yenilik olarak görülüyor.

Whatsapp Messenger Mesajlaşma Uygulaması
Whatsapp indir ile ücretsiz mesajlaşabilir, resim ve video gönderebilirsiniz.
Whatsapp Messenger iOS Mesajlaşma Uygulaması
Sitemiz üzerinden Whatsapp uygulamasını indirin ve yalnızca internet bağlantınızı kullanarak, hiçbir üyelik ücreti ödemeden iletişim kurmanın keyfini yaşayın.

WhatsApp Sohbet İçin Yeni Güvenlik Önlemi İçin Yorum Yap