Yakında Kendi Sanal Gerçeklik Videolarınızı Çekebileceksiniz

Son beş yıl içerisinde karşımıza çıkan teknoloji cihazların arasında en dikkat çeken VR Gözlükler oldu. Samsung Gear VR ile tanıdığımız, hatta Survivor‘ın geçen sezon verdiği ödüllerde de karşılaştığımız bu gözlük Türkiye pazarında çok ilgi gördü.

Samsung Gear VR Tanıtım Fotoğrafı

Youtube ve benzeri video paylaşım sitelerinin de 360 Derece özellikli videolar yayınlaması ile çeşitlilik arttı.

Youtube 360 Derece Video Tanıtımı

Oyunlara’da etki eden bu akım Temple Run gibi bir çok oyunda da kullanılmaya başladı.

Temple Run - Android İçin Aksiyon ve Macera Oyunu
Engelleri sizi durdurmamalı anlayışıyla yola çıkan çok farklı bir uygulama ile tanışmanız için tasarlanmış Temple Run ile, koşmaktan asla vazgeçmeyin!
Temple Run 2 - İos İçin Engelli Yollarda Sonsuz Koşu Oyunu
Arcade türünde sonsuz koşu oyunu Temple Run 2 yeni güncellemeleri ile daha keyifli hale getirilmiş

Kendi Sanal Gerçeklik Video’mu Nasıl çekerim?

PMast‘in yeni bir kamera tasarlaması ile bu mümkün hale geliyor. Önceleri Google Maps ve Yandex Haritalar için sokaklarda gezinen keşif arabaları görmüşsünüzdür. Üzerinde bir çok kamera ile verileri yedekleyen bu büyük şirketler ciddi para harcamışlardı.

PMast’in Sanal Gerçeklik Videoları için tasarladığı bu 360 Derece Kamera ile ciddi maliyetlere gerek kalmayacak.

PMast Sanal Gerçeklik Kamerası

PMast Kamera incelemesinden bahsedecek olursak 5 tarafı çerçeveli mercek ile metal bir kutuya benziyor. Oval camlar ile balık gözü merceğe benzeyen bu kameralar 25 megapiksel çözünürlükte olup yüksek kalitede görünüm imkanı sağlıyor. Fiber optik bir bağlantı sonucu bilgiyarlara veri akışını hızlı aktaracak işletim sistemi sayesinde VR deneyiminizi ve bu alandaki profesyonelliğinizi tamamen kolaylaştırıyor.

GoPro Aksiyon Kamerası

GoPro aksiyon kameralarının pabucunu çöpe atacak olan bu kamera hem ucuz hemde ele avuca sığacak büyüklükte olmasıyla pazarı alt üst edecek gibi gözüküyor.

Amerika‘nın Kaliforniya Eyaleti‘nin, San Diego Bölgesi‘nde bulunan Kaliforniya Üniversitesi‘nde araştırmacılar tarafından geliştirilen bu kameranın yakında Türkiye’de bulunacağını müjdeliyoruz.
Yeni gelişmeler için takipte kalmayı unutmayınız.

Yakında Kendi Sanal Gerçeklik Videolarınızı Çekebileceksiniz İçin Yorum Yap