Yandex.Navigasyon

Son Sürüm (Android)
Editörün Puanı

Virüs Testi

Temiz

Yorum Yap

Hemen İndir

  • Lisans Ücretsiz
  • İşletim Sistemi Android
  • Dil Türkçe
  • Üretici
  • Boyut Değişken
  • Tarih 2 sene Önce
  • İndirme Sayısı 211

Android için Yandex Navigasyon uygulaması

Yandex Navigasyon, Rus asıllı Yandex arama motoru şirketinin alt uygulaması olarak anılmaktadır. Şirket şuan güncel olarak Rusya’da en büyük pazar payına sahip arama motorudur. Mart 2015’te ise Mozilla’nın varsayılan arama motoru olmuştur.

Yandex şirketi sadece arama motoru hizmeti sağlarken bunun yanında farklı alanlarda da hizmet sağlamaktadır. Yandex.Disk, Yandex.Mail, Yandex.Browser, Yandex.Metrica gibi bir çok alt uygulaması bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi ise Yandex.Navigasyon’dur.

Yandex Navigasyon Türkiye içerisinde ki her bölgeden güncel konum ve trafik bilgisini kullanıcılarına canlı aktarmaktadır. Yandex Navigasyon’un öne çıkmasının en büyük nedenlerinden biri de kullanıcıların harita üzerine bıraktığı geri bildirimler sayesinde aynı rotayı kullanacak diğer kullanıcılarla iletişime geçebilmeleridir.

İstediğiniz konumu size en az bir en fazla dört farklı rotadan çizen Yandex, çizdiği rotalar hakkında bilgi verirken kırmızı-sarı-yeşil bildirim renklerini kullanarak trafik durumunu, bulunduğunuz konumdan gideceğiniz noktayla aranızda kaç kilometre olduğunu ve tahmini varış süresini sunmaktadır.

Özellikle iOS cihazlarında GPS özelliğinin oldukça stabilize çalışması Yandex.Navigasyon’un asıl performansını da ortaya koymasını sağlıyor. Android telefonlarda düşük internet hızında GPS kilitlenmesi gibi sorunlarla karşılaşabilmeniz muhtemeldir.

Sesli arama butonuyla, seyir halindeyken gitmek istediğiniz yeri konuşarak Yandex Navigasyon’a komutlar verebilirsiniz. Örneğin “Cevahir AVM git.” dediğiniz zaman Yandex sizin için rotayı çizer ve ardından “Git.” Komutunuzu bekler.

Yandex Navigasyon Tanıtım Videosu

Yandex.Navigasyon” İçin 4 Cevap

  1. Gittiği yeri bulmakta zorlanan biri olarak yandex navigasyon gerçektende olmazsa olmazlarimdan. Eskiden bilmediğim bir yere giderken hep bir endişe yaşarken şimdi bu duyguyu unuttum neresi olursa olsun yandex navigasyon ile sorun yok

  2. Bilmediğim bir adresi sokak sokak arama derdine son veren aynı yerde dolaşıp durmaya ve deli olmaya veda ettiren navigasyon uygulaması ile, bulunduğunuz yerle gitmek istediğiniz yer arasındaki bağlantıyı kurun ve adres sormaya son verin gitsin.

Yandex.Navigasyon İçin Yorum Yap