Yandex’i, Rusya’da Sollayan Türk Şirketi İlk 200’de

Rusya’nın kendine has ekonomisi ve işlev süren şirketleri dünya pazarına geçtiğimiz dönemlerde yayılarak büyük atılımlar yapmışlardı. Yandex, Kasperksy gibi büyük devlere sahip olan federasyonda yatırımları ile bu devleri sollayan bir Türk şirketi var!
Rönesans İnşaat, Rusya’nın en büyük özel şirketleri listesine ilk 200’de giren tek Türk Şirketi olarak ülkemizi temsil ediyor.

Bu bir Rönesans İnşaat projesidir. Evrim Kulesi*

Rusya’nın En Büyük 200 Özel Şirketinden Biri Türk Firması Oldu

Rusya’da yayın hayatını sürdüren Amerikan Forbes dergisi her yıl genel olarak yaptıkları araştırmayı bu senede geleneği bozmayarak yayınladı. Türk işadamı Erman Ilıcak’ın kurmuş olduğu Rönesans Construction (İnşaat) bu ilk 200 şirket şistesinde adını bulundurmayı başardı.
St. Peterburg da ana merkezleri bulunan Rönesans İnşaat ülkenin her yerinde ciddi yatırımlara imza atıyor. Listeye 82’ince sıradan giriş yaparak bizleri gururlandıran bu Türk Şirketi as bayrakları dedirtiyor.

Rus Devlerini Geride Bıraktı

Listede bulunan çok uluslu şirketler Yandex, S7, UTair, Evrocement, Kasperksy gibi ünlü şirketleri gerisinde bırakması oldukça dikkat çekti.
1993 yılında 26’sında bir gençken St. Petersburg’ta kurduğu Rönesans İnşaat şirketi ile sektörün en ünlü dergisi olan ‘’Engineering News Record’’ dergisinin en büyük 250 şirket listesinde 44’üncü sırada yer almayı başarmış bir iş adamı olan Erman Ilıcak başarılarını istikrarlı bir şekilde devam ettirdiğini bize bir kez daha gösterdi.

Rusya’nın En Büyük Şirketi Lukoil

İlk sırayı petrol şirketlerinin alması muhtemel bir beklentidir. Azeri soydaşımız Vagit Alekperov’un en büyük hisseye sahip olduğu Lukoil şirketi başı çekiyor.

İlk beşi sıralayacak olursak durum şu şekilde

  • Lukoil
  • Surgutneftgaz
  • Magnit Marketleri
  • X5 Retail Market Zincirleri
  • Beeline GSM

Yandex’i, Rusya’da Sollayan Türk Şirketi İlk 200’de İçin Yorum Yap