yeni yılda internetten uzak durun

Yeni Yılda İnternetten Uzak Durun ve Kafanızı Dinleyin

Sanal ortamda dolanan haberler 2016 yılında biraz canınızı sıkmış olabilir. Çıkan asparagas haberler sosyal medyada çığ gibi büyürken, bu ortamdan uzak kalmak aslında herkese iyi gelecektir. Sosyalleşme son dönemlerde çoğunlukla sosyal medyada olduğundan a-sosyal bir toplum haline dönüşmekteyiz.

İnternetin hayatımıza kattığı birçok avantajın özellikle de çoğunluğa aynı anda ulaşıp, bu iletişimin hızlı şekilde gerçekleşmesi interneti belki de, hayatımızın önemli bir parçası yaptı. Oturduğunuz yerden saatin kaç olduğunun herhangi bir önemi olmadan, sevdiklerinize ulaşma veya işlemlerinizi halletme olanağı sunan sanal alemde, en değerli kavramların başındaki zamanı anlamakta zorluk çekersiniz.

Özellikle genç nesil için sabah ilk gördükleri ve akşam son gördükleri şey, cep telefonu ekranıdır.

Sabahları uyanmak için kimsenin çalar saat kullandığını sanmadığımız dönemde, bu konudaki liste başı yine ve yeniden cep telefonudur.

yeni yılda internetten uzak durun

İnternetten Ayrı Kalmanın Metotları

Gün içerisindeki monoton düzenden kurtulmanın tek yolu internet değildir. Sevdiklerinize ve arkadaşlarınıza, özel yaşantınızdan iş hayatınıza varıncaya kadar kurmanız gereken tüm diyalogları, ekran camı arkasından yapmaya çalışmak size zaman konusunda avantaj sağlasa bile, yüz yüze iletişime engel bir tutum oluşundan dolayı kaybetmenin telafisini geç olmadan yapmak gerekir.

Sizde bu anlamadan bağımlısı olmuş bireyleri veya kendinizi bu sanal esaretten kurtarmak için, çeşitli yöntemler deneyebilirsiniz.

Örneğin;

  • Çalar saat alın
  • Kurslara gidin
  • Sporla ilgilenin
  • Cep telefonunu elinize almayın
  • Hobi edinin
  • Dışarı çıkın
  • Arkadaş grubuyla vakit geçirin

Aklınızı oyalayacak birbirinden güzel hainler var ve kendinizi bu cihazın gücüne kaptırıp, insanların sosyalleşmelerine mani olmayın. Cep telefonuyla yaptıklarınızı tek cihazla yapmak yerine, çalar saat kullanın veya hesap makinesini ve ajandaları kullanarak, bağımlılıktan kendinizi kurtarıp, daha da sosyal yaşamanın keyfini çıkarın.

 

Yeni Yılda İnternetten Uzak Durun ve Kafanızı Dinleyin İçin Yorum Yap