Blog

Almak için Can Atacağınız 6 Elektrikli Bisiklet

21. yüzyılın teknolojik nimetlerinde gelişmekten geri kalmayan elektrikli bisikletlere yeni soluk getiren 6 elektrikli bisikletten sizlere söz edeceğiz. Bu elektrikli bisikletler gerek mühendislik tasarımları, gerekse kullanım özellikleri bakımından ülkemizde satılanlardan oldukça farklı.

Super 73 Elektrikli Bisiklet

1970’li yılların popüler olarak kullanılan bisikletlerinden esinlenerek tasarlanmış ve Kickstarter isimli internet sitesinde sadece bir proje sunumu olarak sunulan ve sonrasında yatırımcıların şirkete hızlı ve kısa bir sürede 444.000 dolar fon kazandırmasıyla satışa sunulmuştur. O günden bu yana Super 73 adı ile markalaşmış elektrikli bisikletin dünya pazarındaki yeri git gide büyümektedir. 1000 watt’lık elektrikli motoruyla beraber, maksimum 130 kg ağırlığındaki bir insanı 41 km hızla beraber 32 km yol kat edecek mesafeye götürmektedir. Pedalların sertliği içinde ayrı bir düzeneğe sahip olan Super 73, önceden tanımlanmış 5 özellikle beraber istediğinizi seçerek kendi ayarlarınızla sürüş keyfinizi çıkarmanıza olanak sağlıyor.

Gray PG12 Model Bisiklet

Bisiklet ile motosikletin harmanlış halini somut olarak sunan bir teknoloji harikası olan Gray PG12 , süspansiyonlarıyla beraber 65 km hıza ulaşabilecek kapasitede ve motosikletin sağladığı konforu size sunmaktadır. Hatta geçtiğimiz günlerde yeni bir modelini piyasaya çıkararak satışa sunmul olan şirket 1500 watt’lık bir güce sahip olmasıyla beraber azami 70 km hıza kadar ulaşıyor. Şehir içi ve şehir dışı modlarıyla beraber sunulan Gray PG12, şehir içi 250 watt’lık gücüyle 25 km’lik hıza çıkıyor ve iki modda da pedal çevirerek enerji tasarrufundan yararlanmanızı sağlıyor.

Brinco Espanol Elektrikli Bisiklet

Adından da anlaşılacağı gibi ispanyol bir şirket tarafından üretilmiştir. Bultaco adlı bu şirketin tasarladığı bu bisiklet Hitler döneminde keşfedilen motosiklet Hildebrand’ı referans olarak almıştır. Bu bisikletin en büyük özelliklerinden biri de 600’lük motosikletler gibi göz kamaştırmak ve tüm gözleri üzerine çekmektir. Brinco’nun arka tekerinde bulunan 2 kilowatt’lık motoruyla beraber 44 newtoon metre tork üretme kapasitene sahiptir. 1300 wattlık bataryasıda uzun soluklu enerjiye sahip olmasına etki gösteriyor. Bisikleti alanlar için Wi-Fi özellikli bileklik hediye ediliyor ve arabalardaki gibi yanına gitmeden çalıştırma imkanını sizlere sunuyor.

Trefecta E-Bike

Her alanda yüksek teknolojinin kullanılması bisiklet endüstrisinde de yerini almış bulunmaktadır. Şehir içi ve Off-Road olarak çift versiyona sahip olan Trefecta E-Bike, dünyanın süper gücü olarak tabir edilen A.B.D’nin ordu araçlarını üretirken kullanmayı tercih ettiği süper alüminyum diye bahsedilen bir malzeme kullanılarak üretilmiştir. 4 kilowatt bir motor gücüne sahip Trefecta E-Bike’ın tekerlek jantları da karbon fiber malzemesinden yapılmıştır. 14 vitesli elektrikli bisiklet 184 newton metre tork üretilme kapasitesine sahip ve karşılaştırma yapılacak olursa bazı arabaların ürettiği torkla aynı diyebiliriz. 3 saatte dolan bataryası 100 km’lik yolu pedal çevirmeden gidebiliyor ve 65 km azami hıza sahiptir.

Carbon SUV

Bu bisiklet bir elektrikli bisikletten de fazlasına sahiptir. Dizayn olarak mühendislik ve ressamlığın birleştiği bir tasarıma sahip olan Carbon SUV, Multi-Terrain, yani çoklu arazi aracı özelliğiyle göze çarpan bir bisiklet olduğundan SUV ismine sahip olmasına şaşırmamamız gerekir. Karbonfiber malzemesi ile dayanıklılığı ve hafifliliği her arazi koşullarında yol alabilmesine imkan sunuyor. Yere iyi tutunması için balon tekerleklerin tercih edilmesi bir askeri teknolojinin yansımasıdır.

ENORM E-Bikes

Radikal olarak bir tasarım harikası olarak karşımıza çıkan ENORM E-Bikes şuanda satışta olarak en dikkat çekici bisikletler arasında gösterilenlerden birisidir. Eskilerin Retro tarzını, 21. Yüzyıla taşımış ve nostalji ile teknolojinin birleşimini kullanıcılarına göstermiştir.Hafifleştirilmiş alüminyum ile üretilen bu bisiklet 40 volt’luk bataryadan enerji alıyor. 2500 watt’lık bir motor gücü veriyor. Tek bir şarj ile 100 km yol katediyor. Ayrıca Samsung tarafından üretilmiş hoparlörü ile kullanılan bir telefon sistemi de var.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu