Blog

Facebook Hesabı Güvenlik Önlemlerini Geçme

Bu yazımda fake facebook hesabı nasıl açılacağını anlatmıyacağım. Facebooktan hesap açmayı herkes bilir. Ama fake hesap nasıl kapanmaya karşı korunur, facebook güvenlik önlemleri nasıl atlatılır ve sahte facebook hesabımızla nasıl güvenli şekilde yolumuza devam edebiliriz gibi konuları anlatacağım.

Anlatacaklarımın tümü kendi tecrübelerim ve kendi bulduğum yöntemlerdir. İnternette başka kimsenin de anlatmadığını görünce anlatma gerekliliği duydum.

Fake facebook hesabı nedir ve neden açılır?

Normal facebook hesabı herkesin vardır ama fake bir hesaba neden ihtiyaç duyarız bunu normal bir kullanıcı asla bilemz ve biz webmasterların fake facebook hesabı açmamızı da anlayamazlar. Fake facebook hesapları açan kişileri sapık falan zannederler. 🙂

Fake facebook hesabı normaldeki gibi arkadaşlarla tanışmak, paylaşımlarda bulunmak değil de daha büyük kitlelere daha kolay yoldan hitap etmek için açılır. Fake facebook hesapları çeşitli amaçlar için kullanılır. Bazıları arkadaş sayısı ve takipçileri kullanılır. 5000 arkadaş ve yüksek sayıda takipçisi olan bir hesaptan yaptığınız paylaşımı birçok kişi göreceği için sitelerinize anında hit sağlayabilirsiniz. Bazı fake hesaplarla da gruplara katılırsınız ve topluca gruplarda paylaşım yaparak sitemize hit sağlarız, satmak istediğimiz ürünü satarız gibi birçok amaç için kullanılabilir.

Gördüğünüz gibi fake facebook hesapları açmaktaki amacımız sapıklık yapmak, birilerini taciz etmek vs değil. Bizim tek amacımız sitelerimize hit sağlamak ve oradan gelecek olan adsense yada diğer reklamlardan gelir sağlamak. Yada belli bir ürünü satmak vs.

Fazla arkadaş sayısı ve takipçiler ne işe yarar?

Diyelim ki 5 adet fake facebook hesabınız var ve arkadaş sayısı da 5000 hepsinin ve 2000 de takipçisi var. Gerçekten emek verilmiş güzel fake hesaplar. 🙂 5000+2000*5= 35000 kişi demek. Yani bu 5 hesaptan paylaşım yaparsanız 35000 kişiye ulaşırsınız. Burdan 1000 kişi gelseonline olarak, size o gün eğer düzgün bir siteniz varsa 40-50 tl kazandırır. Tek paylaşımda bu para çok güzel para.

Yüzlerce gruplara katılmak ne işe yarar?

Fake hesaplarınızdan gruplara katılabilirsiniz. Katıldığınız gruplarda paylaşım yapmak zor bir iştir. Fakat bunu kolaylaştıran programlar mevcuttur. Benim bildiklerim ücretli. Zaten bu iş için ücret ödemek çok mantıklı. Daha önceki bir yazımda anlattığım HootSuite programını kullanabilirsiniz mesela. Hootsuite 1 ay ücretsiz kullanabilirsiniz ve 50 adet gruba tek tuşla paylaşım yapabilrisiniz. HootSuite programının ücretsiz kullanımı ile ilgili diğer detayları anlattığım yazıyı okumak için buraya tıklayınız.

hootsuite kullnim nasil

Hootsuite çok profesyonel ama 50 grup yetersiz gelebilir. Çünkü aylık 20 dolar istiyor ve 50 grup sınırı var.

Gruplarda paylaşım yapabileceğiniz en iyi program Help To Share;

Facebook hesabınızdan katıldığınız sınırsız sayıda gruba paylaşım yapabileceğiniz bir program daha var. Bu programın adı Help To Share. Help To Share ile istediğiniz kadar facebook hesabı ile istediğiniz kadar gruba paylaşımda bulunabilrisiniz. O kadar faydalı ki benim sunucumun kaynakları tükenip paylaşımı durdurduğum zamanlarım oldu. Help to Share sitesine gitmek için buraya tıklayabilirsiniz. Bu programı genç bilgisayar programcılığı okuyan çocuklar yapıyorlar ve gerçekten çok ilgililer. Hem ilgili hem başarılılar. Kesinlikle tavsiye ederim. Zaten program aylık 30 lira ve bence yaptığı işe göre gayet uygun.

Help To Share - Facebook Gruplarına Toplu Paylaşım Programı
Help To Share – Facebook Gruplarına Toplu Paylaşım Programı

Herşey tamam bundan sonra Fake Facebook hesaplarını nasıl güvenli şekilde kullanabilirsiniz onu anlatıyım.

Fake Facebook Hesabı İle Güvenli Olarak Nasıl Kişi Sayısı Arttırılır?

Öncelikle fake hesabınızı bir bayan ismi ile açın. Çünkü ülkemiz erkekleri bir bayanın paylaşımına ve arkadaşlık isteğine karşılık mutlaka verir. Fake olduğunu anlar ama bile bile yine de kabul eder. Sonra bu kıza güzel bir isim ve soyisim bulun. Türkçe ve normal bir kız ismi. Örn: Hatice Salman gibi. Sonra bu kızımıza güzel resimler bulalım. Resim bulma işini ben VK sitesinden yapıyorum. Oradaki kızlardan bizim türk kızlarına benzeyen (yani çirkin) olanlardan birinin 8-10 resmini indirin ve yükleyin.

Arkadaş Eklemeye Başlayabiliriz

Arkadaş eklerken bilerek spam yapın. Ama tanımadığınız hiçbir kişiyi eklemeyin. Gerçekte de tanıdığınız tüm arkadaşlarınızı ekleyin. Bir süre sonra facebook sizin hesabınızı spam olarak algılayıp çıkış yapacak ya da hesabınıza giriş yaparken spam uyarısı verecek ve size resimdekilerin kimler olduğunu soracak. Sizde tanıdıklarınızı eklediğinizden kolayca bu güvenlik önlemini geçeceksiniz. 

Bu güvenlik önleminden sonra artık facebook kolay kolay size bulaşmaz. Şimdi tanımadığınız tanıdığınız kim varsa ekleyin ve gelen arkadaşlıkları kabul edin. Çok çok şikayet almazsanız facebook sorun yaratmayacaktır. Eğer bu profilde arkadaşlarınızın görmesini istemediğiniz şeyler paylaşacaksanız (Şirketiniz reklamı, kişisel sitenizin reklamı vb.) güvenlik önlemini geçtikten sonra tüm tanıdıkları silin de sorun çıkmasın 🙂

Fake Facebook Hesabı İle Gruplara Spama Düşmeden Katılma Yolları

Gruplara katılırken günde 20 adet grubu geçmezseniz genelde sıkıntı olmaz. Ama sayıyı geçtiniz, paylaşımlarınız çok şikayet aldı veya gruplara girerken yine arkadaş eklemeye devam ederseniz bu sefer Facebook affetmiyor ve sizden kimliğinizi istiyor 🙂

Facebook Kimlik Kontrolü Güvenlik Önlemini Geçme Yolu

Arkadaşlar bu güvenlik önlemi aslında saıldığı kadar zor bir güvenlik önlemi değil. Facebook sizden kimliğinizin resmini istiyor ve bu resimde T.C. numaranız ve diğer bilgilerinizi kapatabilirsiniz diyor. Sadece isim soyisim ve fotoğrafın yeterli olduğu bir kimlik güvenlik önlemini geçmek çok da zor değil. Kendi kimliğinizin fotoğrafını çekip bilgisayarınıza atın ve fotoğraf yerine fake facebook hesabınızın profil resmini koyun. İsim ve soyismini değiştirip fake hesabın ismini soyismini yazın. Bunları paintte bile yapabilirsiniz ama ben size photoshop tavsiye ederim daha rahat ve profesyonel olur. T.C. numaranız kimlik numaranız gibi özel bilgilerin üzerini siyaha boyamak sureti ile kapatın ve kimlik hazır. Kimliği fake hesabınıza göre düzenledikten sonra facebooka gönderin. 1-2 güne kalmaz mailinize cevap gelir ve facebook hesabınızı yeniden açabilirsiniz. Ve artık kimlik onaylı bir facebook hesabınız olmuş olur. Bu güvenlik önemini de geçtikten sonra sizi top atsalar yıkamazlar ama yine de spama düşmemeye dikkat etmek lazım.

Facebook her gün yeni bir önlem alıyor ve yukarıda yazdıklarım da yeterli gelmeyebiliyor. Bu nedenle artık fake hesap açtıktan sonra daha fazla dikkat etmek gerekiyor. Ben neler yaptığımı aşağıda madde madde yazacağım uygularsanız facebook un güvenlik önlemlerini biraz daha kolay geçebilirsiniz.

Fake Hesap Açtıktan Sonra Yapılacaklar

  • Öncelikle açtığınız hesabın profil resmini ve mümkünse diğer resimlerini bir klasör oluşturun ve içinde bulundurun. Sahte kimlik yaparken kullanmanız gerecektir.
  • Ayrıca profilin bir örneğini de resmini çekin ve klasöre koyun
  • Profile çok arkadaş ekliyorsanız arkadaş listesinin tümünü aşağıya inerek açın ve sayfayı farklı kaydederek yine klasöre kopyalayın. Bu arkadaş listesini kaydetmekteki amacımız facebook şunu tanıyor musun, bunu tanıyor musun dediğinde o listeyi açıp bakıp kişileri tanımak için kullanacağız.
  • Hesabın mail adreslerini ve doğum tarihi vs gibi bilgileri de kayıtlı tutun. Facebook hiç beklenmedik bir anda sorunca hatırlamak zorunda kalmazsınız.

Yukarıdaki maddeleri de yerine getirdikten sonra artık hiçbir güvenlik önlemi sizi yıldıramaz. Tek bir şey hariç. Eğer sadece telefon sorarsa ona yapıcak bişey yok kullanılmamış bir telefon numarası bulmak gerekli.

Şimdilik bu kadar daha birkaç yol daha var ama onlar basit engellemeler olduğundan onları anlatmaya gerek duymuyorum. Ama ilerde daha zor güvenlik önlemleri olacaktır mutlaka. Onların da çözümünü buldukça yazarım. Bana yorum bölümünden sorularınızı sorabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu