Sosyal

Facebook İndir

Android ve iOS işletim sistemli cihazların vazgeçilmez bir parçası olan Facebook'la, uzaklıklara takılı kalmadan en kaliteli görüntü ve ses imkanıyla sevdiklerinize ulaşmanın, ayrıcalığını yaşayın.

Kurucusu Mark Zuckerberg renk körü olduğu için mavi rengin yoğun bulunduğu sosyal paylaşım ağı denildiğinde ilk akla gelen Facebook ile, Şubat 2004 yılında The Facebook adıyla yola çıkan Zuckerberg, ABD sınırlarını kısa sürede aşan bu site sayesinde, en genç zenginleri listesine girmeyi başarmış ve “Yılın Adamı” ünvanına layık görülmüştür.

İletişim adına gelişen teknoloji tüm uygulamaları yakından takip edip, paylaşım ve haberleşme alanındaki en iyileri kendi içeriğine dahil ederek, aynı anda birçok işlemi gerçekleştirmenize olanak sağlamıştır.

Popülerliğini kaybetmeyen ve özellikle genç neslin bağımlısı olduğu sosyal paylaşım sitesi ile, sevdiklerinize ve dostlarınıza zaman ayıramama ya da ne yaptığı ile alakalı fikir sahibi olamama gibi sorunlarla uğraşmadan, dilediğiniz anda ve zamanda onlarla iletişime geçebilirsiniz.

İster yazılı veya sesli mesajlaşın isterseniz de, sesli ya da görüntülü arama yaparak, belli sınırlara bağlı kalmadan, özgürce haberleşmenin tadını çıkarın.

Günlük koşuşturmanın arasında yüzünüzde tebessüm oluşturacak özelliklere sahip Facebook ile, Grup Sohbeti yaparak ilgili olduğunuz konuyla alakalı birçok kişiyle, sohbet edebilir veya siz bir grup kurup, çevrenizi daha da genişletebilirsiniz.

Anılar ve Etkinlik özellikleri unutkan ve kafası karışık kullanıcılar için çok ideal bir uygulama, geçmiş tarihte bugün neler yaptığınızı ve paylaşımlarınızı size hatırlatan bu özelliğin yanında, Etkinlik’le de doğum günü, nişan ya da düğün gibi özel günlerinize sevdiklerinizin hesabına Davetiye göndererek, bu özel anınızda onları da yanınızda görmek istediğinizi belli edebilirsiniz.

Anılarınızı Görme

Anılarınızı görmek için Haber Kaynağınızın sol tarafındaki Anılar‘a tıklayın veya bu bağlantıyı da kullanabilirsiniz.  Herhangi bir anı görmüyorsanız, bunun nedeni o gün için gösterecek hiçbir şey olmaması olabilir. Anılarınızı ertesi gün yeniden kontrol edebilirsiniz. Günümüzün nasıl geçtiği ile ilgili his ve düşüncelerinizi paylaşabilir, konum atarak nerede olduğunuzu ya da resim ve video atarak görüntülü olarak sevenlerimizi bilgilendirebiliriz.

facebook indir kapak görüntüsü

En büyük rakibi Twitter ile her zaman başa çıkabilmiş olan Facebook, bu sefer canlı yayın konusunda Periscope ile önce davranan Twitter’ın gerisinde kalmıştı. Bir süredir testleri yapılan Facebook canlı yayın özelliği artık kullanılabilir durumda.

Facebook ile canlı yayın nasıl yapılır?

Facebook ile anlık olarak yaşadıklarınızı tüm arkadaşlarınız ve takipçileriniz ile paylaşabilirsiniz. Facebook Canlı yayını Android ve iOS cihazlar için farklı farklı anlatacağım.

Android Cihazlardan Facebook Canlı Yayın Nasıl Yapılır

Facebook ile canlı yayın yapmak için internet bağlantınızın olması yeterli. Zayıf bağlantılarda bile iyi sonuçlar veriyor. Ama bir wireless bağlantısı olursa tabiki kalite daha da iyi olacaktır. Yada 4,5g hızında bir internetin tadı bir başka olacaktır. Şimdi gelelim nasıl canlı yayın yapacaksınız ona.

Facebook indirdiniz ve kurdunuz, hesabınıza giriş yaptınız. Facebook uygulaması ana ekranında bize halimizi hatırımızı soran “Ne düşünüyorsun?” bölümü altında bulunan soldaki butona tıklayarak Canlı Yayını başlatabilirsiniz. Bu butona tıkladıktan hemen sonra kamera açılıyor ve “Canlı videon için açıklama yaz…” şeklinde bir uyarı geliyor. Buraya videon hakkında bir başlık yazdıktan sonra sağ altta “Canlı Yayına Geç” butonunu göreceksiniz. Buraya tıklayarak canlı yayını başlatabilirsiniz. 3-2-1 diye geriye doğru saydıktan sonra canlı yayın hemen başlayacaktır.

iOS Cihazlardan Facebook Canlı Yayın Nasıl Yapılır

Facebook’da canlı yayın yapmak için iOS işletim sistemi kullanan telefonlarınızdan yada tabletlerinizden facebook mobil uygulamasını açın. Facebook uygulamasını açtığınızda hemen üst bölümün solunda “Canlı” yazısını göreceksiniz. Bu butona tıklayın, yayınınıza bir isim verin ve canlı yayına geçerek canlı yayını başlatabilirsiniz.

Ne tür canlı yayınlar ilginizi çekiyor ve nasıl canlı yayınlar izlemek istersiniz? Lütfen yorum yazarak bir beyin fırtınası başlatalım.

Facebook Giriş Sayfası ve Adım Adım Kayıt Olma

Facebook üyeliği oluşturmak için bir mail adresine ihtiyacınız yada telefon numarasına ihtiyacınız vardır. Mail adresinizi Gmail yada Hotmail olarak yada farklı mail firmalarından mail hesabı açarak kullanabilirsiniz. Facebook giriş için yeni hesabınızı oluştururken bilgilerinizin doğru olmasına özen göstermelisiniz. Doğru bilgilerinizi girerek tanıdığınız kişileri daha kolay bulabilirsiniz. Birkaç kişi ekledikten sonra Facebook size tanıyor olabileceğiniz kişileri gösterecektir.

Facebook Giriş Hangi İsimlere İzin Veriyor?

Facebook politikaları gereği insanların gerçek kimliklerindeki isim ve soyisimleri ile kayıt olmalarını istemektedir. Bunun amacı insanlar iletişim kurdukları kişinin kim olduğunu bilmeleri ve ona göre hareket etmeleri içindir. Facebook giriş yapmak için hesap oluştururken isminize aşağıdaki şeyleri eklememelisiniz.

 • Normalin dışında büyük harf, sembol, sayı ve tekrarlanan karakterler
 • Noktalama işaretleri
 • Mesleğinizi yada inançlarınızı belirten ünvanlar
 • İkinci adınızın olduğu yere farklı sözcükler veya ifadeler
 • Saldırgan tavırlı veya müstehcen sözcükler

Yani sonuç olarak Facebook giriş yapabilmeniz için aşağıdaki kimlik türlerinde yazan isminiz ve soyisminiz yazmalıdır.

 • Pasaport
 • Seçmen kimlik kartı
 • Sürücü ehliyeti
 • Doğum belgesi
 • Evlilik cüzdanınız
 • Ad değişikliğine ilişkin resmi belge
 • Kabile kimlik veya durum kartı
 • Şahsi sigorta veya araç sigortası kartı
 • Yeşil kart, oturma izni veya göçmen belgeleri
 • Devlet kurumu tarafından verilmiş, ehliyet haricindeki diğer kimlikler (ör. engelli kartı, ordu mensubu kartı, nüfus kağıdı)
Hız
Tasarım
Kullanabilirlik
User Rating: 4.45 ( 4 votes)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu