Blog

Para Kazanmak İçin Ne Tür Web Site Açmalıyım?

Ben bu yazıyı bu işi bilen kimselere değil de, yeni site açmaya merak salmış kimselere ithafen yazıyorum. Arkadaşlar şunu unutmayın hiçbir iş dışarıdan göründüğü kadar kolay değildir.Ben yaklaşık 4 senedir internetten para kazanmak için çaba sarf ediyorum şu anda varabildiğim sonuç aylık 2 asgari ücret.

Tüm webmasterların, yeni başlayanların, hatta kahvede oturan Halit abinin bile aklına gelmiştir. Bir internet sitesi açıyım, alıyım reklamları mis gibi kazanıyım binlerce liraları diye. Dışarıdan çok basit görünen bu iş, içine girince öyle bir labirent çıkıyor ki karşınıza aklınız şaşar.

Öncelikle çok boş vaktiniz olacak. Yani ben çalışıyım, akşamları da bi yandan çay bi yandan sigara içerken siteye bir iki bişey atarım, facebookta balon patlatacağıma siteyle uğraşırım, yürütürüm gider mantığındaysanız devamını okumayın bile yazının.

Çünkü internetten para kazamak gerçekten zor. Hele hiçbir şey bilmiyorsanız önce bu işi öğrenmeniz gerekecek bu yaklaşık 1 yıl ciddi çaba demek.

Herneyse yazı ne tür web sitesi açmalıyımdan site açmalımıyıma döndü. 🙂 Kusuruma bakmayın.

Evet internetten para kazanmak için türlü siteler açtım. Kadın portalı, komik videolar sitesi, haber sitesi, futbol videolarının olduğu site ve daha bunun gibi değişik birçok dal. Bunları bot kullanarak pompaladım olmadı, özgün yazdım tutmadı. Son çare facebooktan 10 tane fake hesap açıp bunların arkadaşlarını 5000lere çıkardım sitemi oradan paylaştım. Bi dakka bu sefer oldu 😀 Oldu sonunda işler çok güzeldi günlük yeri geliyor 25-30 liraları buluyordum ama bu 1 ayı geçmedi. 🙁 Facebook tüm fake hesaplarıma bu arkadaşın kim, şunu tanıyormusun gibi sorular sormak suretiyle güvenlik soruları sordu. E tabi hesaplar fake adamlar kim bilmiyom, dolayısıyla fake hesaplar patladı.

Tüm bu yukarıdaki yazdıklarımı okuduysanız ve karnınıza şöyle hafiften bir ağrı girdiyse ve ‘Ulan biz parayı nasıl kazanıcaz’ diye dertlendiyseniz devamını okuyun.

Arkadaşlar internetten para kazandıran bir web sitesi kategorisi varsa o da Kadın Portalı. Normal sosyal hayattaki gibi, ne iş yapıyosan kadınlar üzerine yapacaksın der ya esnaf Hamdi abi. Heh işte bu sanal alemde de bu böyle.

Burada da kadınlar üzerine çalışacaksınız. En azından ben bu şekilde toparladım durumları. O yüzden size tavsiyem bu yönde. Birde şu var futbol videoları da iyi iş yapıyor malum erkeklerin %95′i futbola meraklı. Güzel bi futbol sitesi de olabilir.

Ne tür web site açmalıyım?

Sonuç olarak size verebileceğim tavsiye kategoriler aşağıdaki gibi sıralanabilir.

En çok para kazandıracak web sitesi kategorileri:

1- Kadın portalı, kadınlar üzerine web sitesi

2- Futbol içerikli web sitesi

3- Komik videolar içeren site (Telif melif hakkı işleri daha az olduğu için uygun hem herkes izliyor)

4- Adult Site (Yetişkinler için yapılan siteler hemen yükselir ama reklam adsense den alamazsınız ve kısa sürede kapatılırsınız. O nedenle pek tavsiye etmiyorum.

Ne tür site açmalıyım sorusunun cevabını biraz daha detaylandıralım. Yukarıdaki yazdıklarım hala geçerli ancak size daha çabuk ve daha etkili başarı sağlayacak bikaç yoldan daha bahsetmek istiyorum.

Micro Site

Evet micro siteler google sıralamasında daha çabuk yükselirler. Micro site demek tek konu üzerine odaklanmış site demek. Örneğin googleindir.com , instagramindir.com gibi tek sayfadan oluşan siteler. Sizde bu şekilde tek konu üzerine odaklanmış micro site açabilirsiniz.

Site Nasıl Olmalı?

Sitenin nasıl açılacağını uzun uzun anlatmıyacağım. WordPressten siteyi açtınız ve ücretsiz güzel seo değeri yüksek bir tema kullandınız. İçini işlediğiniz konu ile ilgili dolduruyorsunuz. 5-10 adet özgün yazı işimizi görecektir.

Micro Site Nasıl Yükseltilir?

Micro sitelerde az yazı olduğu için site içi yazılarla ve site içi seo ile çok fazla uğraşmaya gerek yok. Herşeyi raconuna uygun yaptıktan sonra yapmanız gereken dış seo. 

Dış Seo Nasıl Yapılır?

Dış seo backlink demektir. Google da aradığınızda tanıtım yapabileceğiniz forumların listesini bulabilirsiniz. Bu listedeki forumlara günde 3 adet 3 adet olmak üzere sürekli tanıtım yazısı girin.

Bu şekilde istikrarlı ilerleyerek 4-5 ayda ilk sayfaya oturduktan sonra reklam gelirlerinizi toplamaya başlayabilirsiniz.

Takıldığınız yerleri aklınıza takılan yerleri yorum bölümünden sorabilirsiniz. Cevap vermekten memnuniyet duyarım.

Not: Yukarıda tüm yazılanlar kendi deneyimlerim ile kazanılmış bilgilerdir. Tavsiye niteliklidir. Uygulamak veya uygulamamak size kalmıştır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu