Haberleşme

WhatsApp İndir

Bir mesajlaşma programı olan  WhatsApp birçok mobil telefonda ücretsiz ve sınırsız oluşu nedeniyle sıkça kullanılmaktadır. Eski Yahoo çalışanları Jan Koum ve BiranActon tarafından 2010 Ocak ayında ABD’nin Kaliforniya eyaletinde kurulmuştur.

Sosyal paylaşım sitesi lideri Facebook tarafından 19 milyar dolara satın alınan bu mesajlaşma servisi, neredeyse tüm telefon markaları ile problem yaşamadan uyum sağlamaktadır. İnternet yardımıyla fotoğraf, video, ücretsiz arama, görüntülü ve sesli arama, sesli ve yazılı mesaj, renkli ve eğlenceli emojiler gibi hizmetleri kullanıcıların hizmetine kolayca sunmaktadır.

İki Kafadar Biran Acton ile Jan Koum 2007 yılında Yahoo’dan ayrılıp o zamanlar projelendirdikleribu uygulamayla Facebook’a iş başvurusu yapıyorlar. İşin ilginç yanı hem Facebook hem de Twitter bu başvuruları reddediyor. Bunun üzerine yılmayan Koum ve Acton 2 yıl sonra yani 2009 senesinde, projeyi kendileri hayata geçirme kararı alıyorlar. Şu an dünyada en popüler mesajlaşma uygulamaları denince ilk akla gelen isim olan WhatsApp, akıllı cep telefonlarının vazgeçilmez mesajlaşma uygulamasıdır.

WhatsApp’tan mesaj yolla ya bilmeniz için mesaj yolladığınız kişinin akıllı cep telefonunda da WhatsApp’ın yüklü olması gerekmektedir. Sitemizden uygulamayı indirdikten sonra ekrana gelen kutucuğa Gsm numaranızı yazıp, WhatsApp’ın mevcut rehberinizle senkronizasyon işlemine gerçekleştirmesini bekliyorsunuz.

Profil fotoğrafı ile, artık Sizde bir WhatsApp kullanıcısı olmuş durumdasınız.

İster tek bir arkadaşınızla isterseniz oluşturduğunuz ya da üyesi olduğunuz grupta ücretsiz olarak mesajlaşabilir, hatta görüntülü görüşme yapabilirsiniz.

WhatsApp’la haberleşmek hem çok ekonomik hem de çok keyifli.

Uçtan uca şifreleme desteği ile şimdi çok daha güvenli mesajlaşmanıza olanak sunan Whatsapp uygulamasıyla, en özel konuşmalarınızı bile tedirgin olmadan yapma şansınızı iyi değerlendirip, gönül rahatlığıyla fotoğraf ya da video paylaşabilirsiniz. Veri planınızdaki düzeni asla bozmadan yalnızca, internet bağlantısı yardımıyla sevdiklerinize ulaşabilirsiniz.

Özgür ve güvenilir iletişimin adresi whatsapp’la, dilediğiniz mekan ve zamanda mesaj atabilir veya arama yapabilirsiniz. Dünya üzerinde en çok kullanılan anlık mesajlaşma ve arama uygulamasıyla, cep telefonunuz şimdilerde, çok daha kullanışlı bir hale dönüşecek. Ekstra bir fatura aşım derdiyle sizi karşı karşıya bırakmayan uygulamayla, kötü sürprizlere son verin gitsin.

2010 senesinde Brian Acton ile Jan Koum tarafından Amerika Birleşik Devletleri sınırları içinde kurulmuş olan, mobil mesajlaşma uygulamasıyla hiç bir sohbet yarım kalmayacak. 32 farklı di desteğine sahip olan whatsapp’la, kurduğunuz grup sayesinde zamanı daha iyi değerlendirip, aynı anda diğer kullanıcı üyelerle mesajlaşmanın avantajından yararlanabilirsiniz.

  • Özel ya da grup mesajı
  • Ücretsiz arama
  • Görüntülü görüşme
  • Sesli mesaj
  • Fotoğraf
  • Video
  • Dil seçeneği
  • Konum bildirimi
  • Belge gönderme

Facebook’a iş başvuruları reddedilen Acton ve Koum Şubat 2014 yılında sosyal paylaşım ağı devlerinden olan uygulamaya, 19 Milyar dolar karşılığında Whatsapp uygulamasını satmıştır. Pazarlamasına tek bir kuruş bile harcanmamış uygulamanın toplam çalışan sayısı 55’tir. Sohbet etmek ve mesajlaşmak için en ideal uygulamalardan biri olan Whatsapp’la, chat yapın ve sevdiklerinizden habersiz kalmayın.

User Rating: 5 ( 1 votes)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu