Blog

Tüm Twitter Geçmişini Tek Tuşla Silme Yöntemi

Bugünkü yazımda sosyal iletişim ağı olan ve dünyaca ünlü Twitter'dan tüm geçmişi tek tuşla silme yöntemini anlatacağım.

Sosyal medya hesapları vazgeçilmezimiz oldu artık ve hemen hemen herkesin facebook ve twitter hesapları mutlaka var. Bu hesaplarda yeri geliyor mutlu günlerimizi yeri geliyor üzüntülerimizi paylaşıyoruz. Resimlerimizi atıyoruz vs gibi her anımızı kayıt altında tutmasına izin veriyoruz bu sosyal medya hesaplarının. Sonra günün birinde tüm herşeyi sıfırlayıp tertemiz bir sayfa açmak istiyoruz ama birde bakıyoruz ki binlerce durum, resim vs var hesabımızda. Bunları tek tek silmek imkansız.

İşte bu ve bunun gibi durumlar için geliştirilmiş bir twitter uygulaması mevcut. Uygulamayı kullanmak çok basit. Önce buraya tıklayarak uygulamanın bulunduğu siteye gidiyoruz.

Siteye girdiğinizde biraz reklam yığınına denk geleceksiniz, yapacak bişey yok adam yapmış uygulamayı karşılığını almak istiyor. 🙂 Neyse reklamlara tıklamadan Get Started butonu var oraya tıklıyoruz.

TwitWipe ile Twitter geçmişi silme

Başlata bastıktan sonra sayfa yenileniyor, biraz aşağı inip doğru caphta kodunu girmeniz gerekiyor. Captha kodunu girdikten sonra uygulayama izin veriyoruz ve yeniden geri yönlendiriliyoruz.

Sonra yine sayfanın alt kısımlarına iniyoruz. Bu sefer solda twitter kullanıcı adımız görünüyor ve twitler silinmeye başlasın mı diye soruyor. Buna evet dediğimiz zaman twitter hesabımızdaki tüm twitler tek tek silinmeye başlıyor. 

Neden Yeni Bir Twit Hesabı Yerine Tweetleri Silmeyi Tercih Etmeliyim?

Yeni bir twitter açmak elbetteki en kolayı, fakat yeni twitter hesabı açtığınızda tüm takipçileriniz, takip ettikleriniz, uygulamalarınız kısacası herşeye yeniden başlamak gerekir. Ama TwitWipe kullandığınızda sadece twit geçmişi silinir. Takip ettikleriniz ve takipçileriniz etkilenmez. Böylece yeni temiz bir sayfa açmış olursunuz.

TwitWipe ile tüm twitleri silme ne kadar sürer?

TwitWipe twitter geçmişi silme uygulaması çok popüler bir uygulama olduğu için birçok kullanıcı tarafından aynı anda kullanılır. Bu durumda twitlerin silinmesi çok uzun ürecektir. Ben kendim denedim 9900 twit vardı hesabımda 3-4 saatte ancak 300 twit silinmişti. Bu nedenle bu işlem için bilgisayarınızı bir gece açık bırakmanız gerekebilir.

Bağlantınız koptuğunda ya da taraıcıyı yanlışlıkla kapattığınızda yeniden aynı işlemleri tekrarlayıp kaldığı yerden devam edebilirsiniz.

TwitWipe ile silinen twitler geri alınabilir mi?

TwitWipe ile twitlerinizi sildikten sonra geri getirmeniz imkansızdır. Bu duruma TwitWipe kendi sitesinde esprili bir şekilde yaklaşmış ve siz burayı ne sandınız, burası aldatmaca sitesi değildir. Silinen twitler geri falan gelmez diyorlar. 🙂

2. Twit Silme Yöntemi TweetEraser (Seçimli Tweet Silme)

Tweet Eraser da aynı twitwipe da olduğu gibi twitleri silmeye yarayan bir uygulamadır. Ancak bu uygulama ile twitleri tek tek seçerek silebilirsiniz. Uygulama şu anda beta olarak kullanılmaktadır. Tweet Eraser uygulaması ile tek seferde 350 adet twit silebilirsiniz.Uyglamayı kullanmak için Twitter hesabınızla giriş yapmanız gerekmektedir. Tweet Eraser uygulamasına gitmek için buraya tıklayınız.

3. Ve en Geçerli Yöntem (Twitter Archive Eraser)

Bu yolu daha dün budum. Eğer çok fazla tweet varsa hesabınızda bence bunu kullanın. Diğer uygulamalar daha az tweeti olanlar için tavsiye edebilirim.

Twitter Archive Eraser ile adından da anlaşılacağı gibi twitter arşivinizi siliyor. Programı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Programı detaylı şekilde anlatmayacağım. Bu işleri yapmak istiyorsanız temel bir ingilizceniz ve temel bilgisayar kullanma yeteneğinizin olduğunu varsayıyorum. Program adım adım sizi yönlendiriyor. 3 adımda işlemler bitmiş oluyor. Bu programla favoriye aldıklarınızı da silebilirsiniz. Ayrıca twitleri tek tek görebilir istemediklernizi silmeyebilrisiniz. Yine de yapamadığınız bir yer olursa yorum kısmına yazmaktan çekinmeyin hemen cevaplayacağıma emin olabilirsiniz.

Yazıdan faydalanamadıysanız yada yararını gördüyseniz lütfen bunu yorum bölümünde belirtin. Eksiklerim varsa tamamlamak isterim. Tüm twitter twit silme yöntemi bu kadar. Daha geçerli olanı yok diye biliyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu